Sağlık

Sağlık

Dang humması virüsünün 4 ayrı varyantı saptandı

Dang hummasının hızla yayıldığı Bangladeş'te bulaşıcı virüsün doğasına ilişkin araştırmalar süreken, virüsün DENV-3 varyantının baskın tür olduğu açıklandı

Sağlık

Mucize ürün balın cildi güzelleştirme sırrı

Balın beslenme açısıdan ne derece önemli olduğu ve mucizevi faydaları olduğu biliniyor. Öte yandan balın gerek yara iyileştirme gerekse cildi güzelleştirme özellikleri de var.

Sağlık

Kene Isırmasını önlemek için ne yapmalı?

Kenenin normal şartlar altında taşıdığı hastalıkla kişiyi enfekte etmesi için tipik olarak 24 saat beslenmesi gerekiyor.

Sağlık

Sivrisinek sokması halinde ne yapmalı?

Sivrisineklere karşı hangi önlemler alınmalı, sivrisinek ısırığının yol açtığı kaşıntıyı ve kızarıklığı gidermek için ne yapmalı?

Sağlık

Arı sokması halinde ne yapılmalı?

Arı sokmasına maruz kaldığınızda yapmanız gereken ilk iş, arının iğnesini hızlı şekilde çıkartmaktır.

Sağlık

Böcek sokması halinde ne yapmalı?

Böcek ısırığının olduğu bölgeyi su ve sabunla yıkayın. Isırılan bölgede apse ve irin gibi iltihap bulguları oluşmuş ve belirtiler 2 gün içinde geçmemişse doktora gitmeniz gerekir.

Sağlık

Zayıflama diyetlerinde psikolojik boyut da önemli

Kilo sorunu olan her insanın hayali, hızlı ve kalıcı şekilde zayıflayabilmek. Zayıflatıcı ürünler pazarı insanların bu zaafını çok iyi kullanarak onların hayallerini sömürmeyi ihmal etmiyor.

Sağlık

Karın zarı kanseri nedir, belirtileri nelerdir?

Tıbbi adı peritoneal karsinomatozis olan karın zarı kanseri, başka bir kanserin karın zarına yayılmasıyla sonucu oluşur. Nadiren başka sebebe bağlı olmayan primer periton kanseri de olabilir.

Sağlık

Yüzme havuzlarında boğulmaya karşı alınması gereken asgari önlemler

Yüzme havuzu ile ilgili sağlık ve güvenlik koşullarına dair bilinmesi gerekenler

Sağlık

Kilo vermeyi engelleyen 8 önemli diyet hatası

Birçok insan diyet konusunda aynı hataları yapıyor. Bu hatalar sadece diyet yapmaktan bıktırmıyor, daha fazla kilo almaya neden oluyor ve hatta sağlığı bozuyor,