Sağlık

Sağlık

Hamileler için beslenme rehberi

Uygun kilodayken gebe kalan sağlıklı kadınlar doğru beslenme ile gebelik sonunda yaklaşık 9 ile 12 kilo civarında bir kilo artışı yaşar.

Sağlık

Alman hekimler soruyor: Azot oksit gerçekten de tehlikeli mi?

Almanya'da kent merkezlerindeki sürüş yasakları tartışmasına akciğer uzmanları da katıldı. Hava kirliliğine yol açan azot oksit ve partiküler maddeleri tartışan hekimler, yasal sınır değerlerde...

Sağlık

Fast food çene gelişimine zarar veriyor

Türk Ortodonti Derneği Üyesi Prof. Dr. Bakkalbaşı, "Sürekli çok yumuşak ve sağlıksız hazır gıdalarla beslenme, çene kaslarının yeterince fonksiyon görmemesine, çene gelişiminde problemlerin ortaya çıkmasına neden...

Sağlık

Diş eti hastalığı erken doğuma neden olabilir

Periodontoloji Uzmanı Prof. Dr. Toker, diş eti hastalığına neden olan bakteriyel enfeksiyonun da erken doğuma ve düşük doğum ağırlıklı bebeklerin doğmasına yol açabileceğini belirtti.

Sağlık

Sigara içen renkleri göremiyor

Günde bir paketten fazla sigara içenlerde renkleri görme yeteneğini kaybetme riskinin arttığı bildirildi.

Sağlık

Cushing sendromu belirtileri nelerdir

Cushing sendromu çocuklar dahil herkeste görülebilir. Cushing sendromu, hemen hemen her organ ve dokuyu etkiler. Belirtilerini bilmenizde yarar var.

Sağlık

Kalbi tehdit eden 100 tehlike

Kalp sağlığınız için 100 tehlikeyi bilmenizde fayda var.

Sağlık

Zayıflama çaylarında ölümcül sibutramin maddesi bulundu

2010 yılında sibutramin etken maddesi içeren ilaçların ruhsatları askıya alınmış ve ilaçlar ilgili (eczane, ecza deposu, hastane vb.) yerlerden geri çekilmişti.

Sağlık

Adet düzensizliği hafife alınacak konu değil

Kadın sohbetlerinde sık söylenen benim de öyle ifadesi çoğunlukla rahatlatıcı etki yaratıyor ve sorun önemsizmiş gibi algılanıyor. Ancak tehlike burada başlıyor!

Sağlık

Buerger hastalığı nedir?

Buerger hastalığı, sıklıkla atardamarlarda ve bacak damarlarında görülmekle birlikte, kol damarlarını ve toplardamarları da etkileyebiliyor.