Sağlık

Sağlık

Çocukları okula bağışıklık kalkanıyla göndermek için

Öğrenciler, bağışıklık sistemi ne kadar güçlü olursa okul dönemi hastalıklarına karşı o kadar güçlü olur.

Sağlık

Okullarda Koronavirüse rastlanırsa ne olacak?

Okullarda Kovid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberine göre, sınıflarda covid 19 virüsü tespit edilirse neler yapılacak?

Sağlık

Ölümcül 4 damar hastalığı

Damarlar, sürekli çalışan tüm organlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı fonksiyonlarını kaybederek, sağlık açısından tehlikeli olabiliyorlar.

Sağlık

Bol bol su için ama sudan zehirlenmeyin!

Su insanı zehirler mi? Su zehirlenmesi nedir? Su zehirlenmesinin belirtileri nelerdir?

Sağlık

Yüzdeki benleri yok etmek için 3 doğal çözüm

Yüzdeki benlerin görünürlüğü daha fazla olduğu için insanı daha çok rahatsız eder. Yüzdeki benler nasıl geçer, nasıl yok edilir? İşte doğal yoldan benleri yok etme çareleri

Sağlık

Okul öğrencilerini koronavirüsten korunma tavsiyeleri

Okulda yüz yüze eğitim görecek çocuklara maske, hijyen ve mesafe kurallarının doğru anlatılması ve öğretilmesi gerekiyor.

Sağlık

Covid 19'un Mu Varyantına aşılar etki etmiyor

İlk olarak Ocak ayında Kolombiya'da tanımlanan Mu adlı coronavirus varyantını inceleyen Dünya Sağlık Örgütü, virüsün bu türüne aşının etki etmeyebileceğini açıkladı.

Sağlık

Gebelik rahim kanseri riskini azaltıyor

17 bin rahim kanseri hastası üzerinde yapılan inceleme, gebelik geçiren kişilerde rahim içi kanserine rastlanma olasılığının yüzde 40 azaldığını gösteriyor.

Sağlık

Sportif bedenleri korumak için önemli 6 besin

Beden sağlığını korumanın ve formda kalmanın anahtarı; dengeli beslenme ve egzersiz yapmaktan geçiyor. Egzersiz yaparken, bedenin ihtiyaç duyduğu önemli besinler ihmal edilmemeli.

Sağlık

Tiroit bezinin normalden az ve çok çalışmasının zararları

Tiroit bezinin salgıladığı hormonlar, hipertiroidi, hipotiroidi, guatr ve Hashimoto hastalığı hakkında bilinmesi gerekenler.