Sağlık

Sağlık

Zayıflamak için 14 öneri

Kilo vermek isteyenlere 14 temel öneride bulunan Diyetisyen Melda Demiröz, beslenme programı hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Sağlık

Çocuğunuz ateşlendiğinde bu hataları yapmayın!

Çocuğunuz ateşlendiğinde bu hataları yapmayın! Ateşini hızla düşürmeye çalışmayın!

Sağlık

Stres ve uykusuzluk 'karabasan'a yol açıyor

Halk arasında "karabasan" olarak bilinen, uyanma sırasında kol ve bacakları istemli hareket ettirememe ve konuşamama gibi bulgularla kendini gösteren uyku felcine, kalitesiz uyku ve stresin yol açtığı belirtildi....

Sağlık

Uzmanlar emziğin en geç 3 yaşında bırakılmasını öneriyor

Birçok ebeveyn için kurtarıcı olan emziğin belli bir yaştan sonra bırakılması öneriliyor. Uzun süre emzik kullanımı, ağız ve diş yapısı bozuluğuna ve konuşma problemlerine yol açabiliyor.

Sağlık

Kanserlerin yüzde 20'si sindirim sisteminde oluşuyor

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Başkanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın, "Tüm kanserlerin yüzde 20'sini sindirim sistemi kanserleri oluşturmaktadır. Bu kanserler, ülkemizde de kanser ölümlerinin de önde gelen...

Sağlık

Güçlü Bir Bağışıklık İçin Yoğurt Tüketin

Güçlü Bir Bağışıklık İçin Yoğurt Tüketin

Sağlık

Helikopter ambulanslar 32 bine yakın hasta taşıdı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, helikopter ambulanslarla 2008'den bu yana 31 bin 900, uçak ambulanslarla 2010'dan bu yana 13 bin 500 hasta taşındığını açıkladı.

Sağlık

Uyku apnesi hastalarına 'felç' uyarısı

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karadağ, tedavi edilmeyen uyku apnesi sendromunun felce neden olabileceği söyledi

Sağlık

Acı sevenlerin yargıları daha katı

Bilimsel çalışmalar, yemek tercihlerinin kişinin karakterini ve olaylar karşısındaki tutumunu değiştirebildiğini ortaya çıkardı.

Sağlık

Reflüsü olanlar ne yemeli ne yememeli?

Liv Hospital Ulus Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Binnur Şimşek reflü nedenleri ve tedavisini anlatarak önerilerde bulundu.