Yeniçağ

Yeniçağ

Vücudumuzda enerji akışını sağlayan meridyenlerin önemi

Meridyenler yaşamsal enerjyi dışardan içeriye götüren büyük karayollarıdır, hem aura üzerine hem de fizik bedenimizin içine ulaşan enerji kanallarıdır.

Yeniçağ

Yoga, Fizyoterapinin etkisini artırıyor

Vücut ve ruh sağlığına faydası saymakla bitmeyen yoga, fizik tedavide de önerilen ilk tercihler arasında yer alıyor.

Yeniçağ

Beşinci 5. YogaKioo Festivali Antalya’da gerçekleştirildi

Çetin Çetintaş’ın önderliğinde on dört farklı eğitmenle gerçekleştirilen 5. YogaKioo Festivali, yoga tutkunlarını 1-4 Ekim tarihleri arasında Antalya’da buluşturdu.

Yeniçağ

Tensegrity nedir? Gerilimden nasıl kurtulabilirsiniz?

Carlos Castaneda; 'Tensegrity’yi yoga veya t’ai chi ile karşılaştırmak mümkün değildir. Farklı bir kökeni ve farklı amacı vardır. Kökeni şamaniktir, amaç şamaniktir' der

Yeniçağ

Akupunktur 100’ün üzerinde derde deva

3000 yıllık geçmişe sahip Akupunktur tedavisi, dünya çapında bağışıklık sistemini güçlendirmek için tercih edilen tamamlayıcı tıp yöntemi olarak dikkat çekiyor.

Yeniçağ

Yıldız Sembollerinin dili

Yıldız Sembolleri neler anlatıyor? Kaç köşeli yıldız neyi ifade ediyor. Yazarımız Ferda Ercan Uyulan'ın kaleminden okuyun:

Yeniçağ

Türk sporcular Yoga Olimpik Oyunları’nda 9 madalya kazandı

1 Ağustos 2020’de ilki gerçekleştirilen Uluslararası Yoga Olimpik Oyunlarında Türkler, 3'ü altın, 2'si gümüş ve 4'ü bronz madalya olmak üzere toplam 9 madalya kazandı.

Yeniçağ

Ameliyatsız, iğnesiz ve ilaçsız tedavi yöntemi: Manuel terapi

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Göksel Çelebi bilimsel bir yöntem olan manuel terapinin uzman olmayan kişilerce yapılmasının tehlikeli olduğuna dikkat çekti.

Yeniçağ

Doğum gezegenine seyahat etmek isteyenlere çağrı

19-20 Eylül tarihlerinde doğum hikayelerimizi iyileştimek adına eyleme geçiyor ve doğum gezegenine doğru bir seyahate çıkıyoruz, bu seyahatte yer almak ister misiniz?

Yeniçağ

Yoga matı seçerken bilmeniz gerekenler

Yogaya yeni başlayanlar yoga matı seçerken nelere dikkat etmeli? Yoga matı nasıl seçilir? İşte yogaya başlamayı düşünenler için madde madde yoga matı seçme rehberi: