Ruhsal

Ruhsal

Türkiye’nin Bağımlılık Haritası çıkarıldı

Üsküdar Üniversitesi tarafından yapılan araştırma Türkiye’nin Bağımlılık Risk Profili ve Ruh Sağlığı Haritasını ortaya çıkardı.

Ruhsal

Çocuklarla ilişkileri güçlendirecek 9 öneri

Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Figen Karaceylan Çakmakçı, anne ve babalara çocuklarıyla ilişkilerini güçlendirecek 9 öneride bulundu.

Ruhsal

Aşk insanın beynine bakın neler ediyor?

Aşkın beyni gençleştirdiğini belirten Prof. Dr. Sultan Tarlacı, sırılsıklam aşk döneminde beynin karar mekanizmasının daha az çalıştığını belirtiyor.

Ruhsal

Reddedilme korkusu

Bazıları, reddedilmeyi kabul edemez ve saldırganlaşır. Bu tepki, saldırganı takip ve tehdit etmeye, şiddet uygulamaya ve hatta canına kast etmeye kadar uzanabilir.

Ruhsal

Gülümseyin, iyileşin, güzelleşin!

Gülümsediğimizde yüzümüzde 7 kas kasılır; somurttuğumuzda ise 43! İki yüz bin kez somurtmamız, yüzümüze sert ve mutsuz ifade veren, derin ve kalıcı kırışığa yol açar.

Ruhsal

Çocuğunuz takıntı hastası olabilir mi?

Takıntı hastalığı olarak bilinen Obsesif Kompulsif Bozukluk, kişide ciddi düzeyde kaygı ve huzursuzluğa yol açıyor. Çocuklarda takıntı 7,5 yaşında başlayabiliyor!

Ruhsal

Şiddeti yenmenin yolu: Düşünen beyin

Psikiyatrist Prof. Dr. Tarhan, Şiddet uygulayan insan davranışının 'ailenin geleceğini etkiler mi, etkilemez mi' diye düşünürse düşünen beyinle şiddeti yener, dedi.

Ruhsal

Günde 214 kez cep telefonuna bakıyoruz

Cep telefonuna şöyle bir göz atma bile dikkati dağıtmaya yetiyor. Yeniden başlamak için 15 dakikayı başa sarmak gerekiyor.

Ruhsal

Youtuberlara 'Diva Sendromu' uyarısı

Youtube videoları ile kısa sürede ünlü olan ve para kazanan çocukların eğitim süreçleri ve aile ilişkilerinde uyum sorunları yaşayabileceği uyarısı yapıldı

Ruhsal

Kış depresyonuna karşı alınabilecek 9 etkili önlem

Kış depresyonunun belirtileri ve çareleri: Hamur işi ve tatlıdan uzak durun, sevdiklerinize zaman ayırın, gün ışığından faydalanın