Ruhsal

Ruhsal

Çocuğunuz takıntı hastası olabilir mi?

Takıntı hastalığı olarak bilinen Obsesif Kompulsif Bozukluk, kişide ciddi düzeyde kaygı ve huzursuzluğa yol açıyor. Çocuklarda takıntı 7,5 yaşında başlayabiliyor!

Ruhsal

Şiddeti yenmenin yolu: Düşünen beyin

Psikiyatrist Prof. Dr. Tarhan, Şiddet uygulayan insan davranışının 'ailenin geleceğini etkiler mi, etkilemez mi' diye düşünürse düşünen beyinle şiddeti yener, dedi.

Ruhsal

Günde 214 kez cep telefonuna bakıyoruz

Cep telefonuna şöyle bir göz atma bile dikkati dağıtmaya yetiyor. Yeniden başlamak için 15 dakikayı başa sarmak gerekiyor.

Ruhsal

Youtuberlara 'Diva Sendromu' uyarısı

Youtube videoları ile kısa sürede ünlü olan ve para kazanan çocukların eğitim süreçleri ve aile ilişkilerinde uyum sorunları yaşayabileceği uyarısı yapıldı

Ruhsal

Kış depresyonuna karşı alınabilecek 9 etkili önlem

Kış depresyonunun belirtileri ve çareleri: Hamur işi ve tatlıdan uzak durun, sevdiklerinize zaman ayırın, gün ışığından faydalanın

Ruhsal

İş Stresi karşısında alınması gereken önlemler

Doç. Dr. Atalay, 'nefes terapisti', 'yaşam koçu', 'regresyon terapisti', 'R2ci', 'üfürükçü', 'şifacı', 'biyoenerjici' adıyla ortaya çıkan çeşitli şarlatanlara karşı uyardı.

Ruhsal

Doğum sonrası depresyona sokan 10 neden ve alınacak tedbirler

Doğum sonrası depresyondan kurtulmak mümkün!

Ruhsal

Güvenli çalışma ortamına niçin ihtiyaç duyarız?

Güvende olmak hepimizin önem verdiği bir ihtiyaçtır. Hatta onsuz yapamayacağımız bile söylenebilir. Fakat gerçekte ne olduğunu biliyor muyuz?

Ruhsal

Kış depresyonunun sevdiği şey: Dijital yalnızlık

Kısalan günler ve soğuk hava, sosyal aktivitelerde kısıtlamalara sebep olurken, uyku ve yeme alışkanlıklarını da büyük oranda etkiliyor.

Ruhsal

Her 3 kişiden biri cinsel arıza yaşıyor

Her 3 kişiden biri yaşamının bir döneminde en az 1 kez cinsel işlev bozukluğu yaşıyor.