Ruhsal

Ruhsal

Sabah zinde ve mutlu uyanmanın formülü

Psikolog Barış Yılmaz; iyi uyku, doğru nefes almak ve problemsiz yatak odası ile güne güzel bir başlangıç yapılableceğini söylüyor.

Ruhsal

Zihnimizdeki sesle diyalog

Yazarımız Ferda Ercan Uyulan, içsel konuşmanın aslında bireyin kendi davranışlarını denetlemesine olanak tanıyan bir olgu olduğuna dikkat çekiyor.

Ruhsal

Beyinden bilgi silinebilir mi?

Hafızayı sildirmek mümkün mü?

Ruhsal

Gençleri tehdit eden 5 önemli ruhsal sorun

Prof. Dr. Ali Evren Tufan, günümüzde gençlerin en sık karşılaştığı 5 ruhsal sorunu anlattı, anne ve babalara önerilerde bulundu

Ruhsal

İlişkinizde kendiniz misiniz?

Başta sunulan hayali kişiliğin zamanla yerini gerçek benliğe bırakması, saklanan sırların ortaya çıkması, ilişkiyi krize sürükler.

Ruhsal

En çok görülen takıntılar temizlikle ilgili

Kaygılar obsesif davranışları tetikliyor ve tedavi edilmemesi durumunda ağır depresyona maruz bırakabiliyor.

Ruhsal

Ara tatilin öğrencilere sağlayacağı yararlar

15 Kasım Cuma günü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi ara tatile çıkacak. Uzmanlar 9 gün sürecek aranın yararlı olacağını söylüyor

Ruhsal

İyileşmek, değişmek demektir!

Yaşamınızdaki çıkmazları, taşın altına elinizi koymadan, kendinizi yapılandırmadan, yalnızca ilaçlara sarılarak çözemeyeceğinizi unutmayın!

Ruhsal

İntihar eden ailelerin ölümünde ayna etkisi mi yaşandı?

İstanbul Fatih’te evlerinde ölü bulunan Yetişkin kardeşler ile Antalya'da toplu intihar eden aile vakalarının psikolojik boyutu değerlendiriyor.

Ruhsal

Çocuğunuz sağını solunu öğrenemiyor, ayakkabılarını ters giyiyorsa...

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Çocuk Ergen Uzman Klinik Psikolog Leyla Arslan, çocuğu disleksi olan ailelere önemli tavsiyelerde bulundu.