Ruhsal

Ruhsal

Hepimizin içinde bir kibrit kutusu vardır!

Bağımlı kişilik, ruhsal ve fiziksel pek çok hastalığın ortaya çıkmasında büyük rol oynayabilen önemli bir sağlık sorunudur.

Ruhsal

Cinselliğin şakası bile çocuk için taciz sayılır

Çocukluk döneminde maruz kalınan cinsel suçlar, insanın gelişimi üzerinde pek çok olumsuz etkiye neden olduğunu söyledi.

Ruhsal

Sizi diyar diyar gezdiren geniniz olabilir

Çok gezmenin mutlulukla ilgisi olabilir. İçinizdeki gezginin sebebi, genleriniz de olabilir. Yanlış okumadınız seyahat geni de varmış.

Ruhsal

Kronik hastalıklar, psikolojiyi de bozuyor

Kronik hastalıklar, kişide güvensiz ve kaygılı hissetmeye yol açarken; kronik hastalığı olan bireylerin %25’inin psikolojik sorun yaşıyor.

Ruhsal

Ergenlik stres kontrolü için 8 öneri

Gençler stresle uygun baş etme becerileri geliştirirse gerek ergenlik gerekse yetişkinlik döneminde büyük yararlar görür, kontrol edebildiği taktirde stres sayesinde hem fiziksel hem psikolojik kazanımlar yaşayabilir....

Ruhsal

Dur, düşün, yeniden başla!

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: Aslında dış engellerden çok bizi engelleyen iç engellerdir.

Ruhsal

Mutlu yaşam için küçük ipuçları

Uzman Psikolog Özge Genlik, mutluluk için küçük ipuçları verdi. Araştırmalar a göre; paraya, statüye, görüntüye önem veren ve sürekli bir şeyler elde etmeye çalışan insanlar hayatta daha az tatminkar, daha depresif ve...

Ruhsal

Yeni yılda sağlıklı kararlar için 5 öğüt

Şimdi, doğru karar verme zamanı

Ruhsal

İnsan niçin kendi kendine konuşur?

Kendi kendine konuşma bazı psikolojik hastalıkların işareti ve sonucu olabilen bir durum. Ancak psikolojik açıdan herhangi bir problemi olmayan sağlıklı insanlar da sık sık kendi kendilerine konuşur.

Ruhsal

Hayal endüstrisi beyin tembelliği yapıyor

Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan'a göre; Alzheimer’ın artmasının en büyük sebeplerinden biri Hollywood.