erkek

Kültür Sanat

KadınErkekEşittirNokta konferansı 6 Haziran'da başlıyor

Yanındayız Derneği'nin ekonomik, sosyal ve siyasi yaşamda cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği “KadınErkekEşittirNokta” temalı konferans 6 - 7 Haziran tarihlerinde...

Yaşam

Yaşlara göre kendini sağlıklı hissetme oranı

İnsanlar hangi yaşta kendilerini ne kadar sağlıklı hissediyor?

bilimsel

Kadınlar, büyük logolu marka ürünler giyen erkeklere nasıl bakıyor?

Moda markalarının büyük logolu kıyafetleri son yılların en popüler trendleri arasında. Ama yapılan araştırmalara göre bu modaya ayak uyduranlara kadınlar pek iyi gözle bakmıyor.

Moda

Kadınlarda ve erkeklerde bu kış trend olacak saç modelleri

Kışın kadınlarda uzun ve sarı soğuk tonlarda saçlar, erkeklerde ise subay tıraşı ve uzun saçta yanlardan kısa kesilmiş, tepede toplanmış saçlar öne çıkan trendler olacak.

Sağlık

Kadınlarda ve erkeklerde kalp krizi belirtileri farklı

Erkeklerde terleme, mide bulantısı, göğüs, üst kol veya omuz ağrısı, kadınlarda ise nefes darlığı, baş dönmesi, soğuk terleme, iştahsızlık, yorgunluk, çene veya boyunda ağrı kalp kaynaklı olabilir....

Yurt

Erkekler ve kadınlar hangi yaşlarda kendini daha sağlıklı hissediyor?

En sağlıklı hissedilen yaş grubu erkeklerde ve kadınlarda 18 ile 44 yaş arası oldu. Tüm yaş grupları arasında ise erkekler, kadınlara oranla kendini daha sağlıklı hissediyor.

Biyoloji

Erkekler neden kadınlardan daha kısa yaşıyor?

Çevrenizde eşinden önce ölen erkeklerin ezici çoğunluğu muhtemelen sizin de dikkatinizi çekmiştir. Araştırmalar bunun sebebinin Y kromozomunda saklı olduğunu gösteriyor.

Yaşam

Kadınlar erkekleri alışverişe nasıl razı ediyor?

Erkekler özellikle de mağazalardan alışverişi genellikle seviyor. Ama kadınlar zorlansalar da onları alışverişe götürmeyi başarıyor. İşte kadınların ikna yöntemleri

Dünya

Avrupalı erkekler kadınlara göre kendilerini saha sağlıklı hissediyor

Avrupa ülkelerinde kendini sağlıklı hissetme oranı yaş ilerledikçe düşerken, her yaş gurubunda erkeklerin kadınlara göre kendini daha sağlıklı hissediyor.

Yaşam

Ultrasona göre kız bekleniyordu, erkek doğurdu!

Tıp dünyasını şaşırtan doğum İngiltere’de gerçekleşti.

Sağlık

Saçlarınız dökülüyorsa nedeni topuz olabilir

Saç dökülmesi genelde erkeklerin sorunu olmasına rağmen son zamanlarda kadınlarda da bu şikayet konusu olmaya başladı.

Bilim

Yarısı erkek yarısı dişi arı keşfedildi

ABD'li bilim insanları, Panama ormanlık alanında yarısı erkek yarısı dişi bir arı buldu. Hayvanın fizyolojik yapısı incelendi.