uzayli

Uzay

Uzaylıların dünya ile kuantum iletişimi kurma ihtimali araştırıldı

Uzaydan Dünya’ya kuantum mesajları gönderilme ihtimali araştırıldı. Uzaydan Dünya’ya Kuantum Mesaj gelebilir

Xfiles

Uzaydan mesaj alan Çinli Bilimcilerin makalesi yayından kaldırıldı

Çin'in devlet destekli Science and Technology Daily gazetesinin web sitesinde Çinli araştırmacıların uzaylılardan sinyal aldıklarını belirten bir makale yayınladı ama makale daha sonra yayından...

Xfiles

Salamanca Katedrali’ndeki astronot figürünün sırrı

16. yüzyılda inşa edilmiş İspanyol ibadethanesi Salamanca Katedrali’nde astronot figürü ne arıyor?

Xfiles

Uzaylılar beni kaçırdı diyen 'Fethiyeli Ela'nın iddiaları

Şu anda İzmir'de yaşayan 31 yaşında kadın, 15 yıl önce Fethiye'de yaşarken Uzaylılar tarafından kaçırılarak incelendiğini iddia ediyor.

Yaşam

Demi Lovato: Uzaylı demeyelim E.T. diyelim

UFO gördüğünü iddia eden şarkıcı ve oyuncu Demi Lovato, ünya dışı varlıklara 'uzaylı' denmemesi gerektiğini, bunun 'aşağılayıcı' bir tanımlama olduğunu ileri sürdü.

Xfiles

Bir Komplo Teorisi daha: Einstein'ın uzaylıları inceledi!

Nobel ödüllü ünlü fizikçi Albert Einstein'ın 1947 yılında ABD'nin New Mexico eyaletindeki Roswell kentinde meydana gelen UFO kazasının ardından 5 uzaylının otopsisine katıldığını iddia etti.

Xfiles

Fizikçi Michio Kaku: Uzaylı konusunda açık fikirli olun

Uzaylı görürseniz hemen kaçın sözüyle ünlenen Teorik fizikçi Michio Kaku, Bilim insanlarını UFO'lar ve dünya dışı yaşam olasılığı hakkında 'açık fikirli olmaya' çağırdı.

Xfiles

UFO'ların uzaydan geldiğine inanan ABD'li sayısı artıyor

Uçan dairelerin başka gezegenlerden gelen uzaylılara ait olduğuna inanan Amerikaların arasında üniversite mezunlarının çokluğu dikkat çekiyor.

Xfiles

SETI: Uzaylılar canlı bile olmayabilir

SETI Projesi araştırmacılarına göre; dünya dışı zeka sahiplerinin bize benzemelerini çok zor hatta onlar bizim anladığımız anlamda canlı bile olmayabilirler.

Uzay

Gizemli gök cismi Oumuamua ile ilgili yeni teori

19 Ekim 2017'de Güneş Sistemi dışından geldiği tespit edilen cismin bir uzay aracı olabileceğini iddia edecek kadar ileri gidenler dahi oldu ama ne olduğu henüz anlaşılamadı.

Xfiles

UFO ve Uzaylı inancı anketinin sonuçları şaşırtmadı!

ABD'de yapılan uzaylı anketine katılanarın üçte ikisi, dünya dışı akıllı yaşam olduğun inanıyor, yüzde 73'ü, UFO konusunda resmi devlet yetkililerine inanmıyor

Xfiles

Dr. Sinan Aliş: Bir insanın UFO uzmanı olması mümkün değil

İ.Ü. Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Sinan Aliş, "UFO'yu uzaylılar kabul ediyorsak, bilim dünyası bunu kabul etmiyor" diyor.