bilimsel

bilimsel

NASA'ya göre gelecek 'Star Trek' gibi olacak

NASA'nın uluslararası ilişkiler yöneticisi Mike Gold, "Biz Artemis Şartları yoluyla geleceğin 'Star Wars'dan çok 'Star Trek' gibi olmasını umuyoruz" dedi.

bilimsel

Antartika'da yeni bir ekosistem başlıyor

Antartika'daki eriyen kar yüzeyi yosun örtüleriyle kaplanıyor

bilimsel

Yarasalarda 1.500'e yakın koronavirüs türü saptadı

Vuhan Viroloji Enstitüsü, yarasaların organizmalarında yaklaşık 1.500 koronavirüs türü saptandığını, bazı türlerin ilerde yeni pandemiye yol açabileceğini savundu.

bilimsel

Kahve içen kadınlar daha fit çıktı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) Ulusal Sağlık ve Beslenme Araştırması Anketinde, günlük kahve içimi ve vücut yağ oranı arasındaki ilişki incelendi.

bilimsel

Lama Kış, koronavirüs aşısı için umut oldu

Belçika'da 4 yaşındaki lamaya yapılan koronavirüs aşılarının ürettiği antikorlar, yeni tip koronavirüsü de yenebileceğini işaret ediyor.

bilimsel

Sosyal mesafe maymunlarda da işe yaradı

Koronavirüs salgınını engellemek için kullanılan Sosyal mesafe uygulaması ile maymunlar arasında da mikropların yayılması engellendi.

bilimsel

Sperm üzerinde koronavirüs tespit edildi

Çin'deki Shangqiu Şehir Hastanesi'nde araştırma yapan doktorlar, sperm üzerinde Covid-19 tespit etti ve virüsün cinsel yolla bulaşabildiği öne sürüldü.

bilimsel

Tavuk Karası tedavisinde kök hücre umudu

32 hastaya kök hücre uygulaması gerçekleştirildi ve hastalıklarında elde edilen olumlu sonuçlar raporlanarak uluslararası saygın tıp dergilerinde yayımlandı.

bilimsel

Mutasyon Koronavirüsleri zayıflatıyor olabilir

Mutasyona uğrayan yeni tip Koronavirüsün (Kovid-19) genetik benzerlik gösteren SARS virüsünde 2013'te meydana gelen bir değişikliği yansıttığı belirlendi.

bilimsel

Türkiye'nin hangi bölgeleri Koronavirüsten daha çok korktu

Türkiye Koronafobi ve Salgınla İlişkili Duygu Çalışması başlıklı araştırmaya göre Kovid 19 virüsünün yol açtığı salgının Türkiye insanlarına etkileri bakın nasıl oldu: