Bilim

Teknoloji

IO Interactive Türkiye ofisini kuruyor

Oyun dünyasının dev firmalarından IO Interactive’in İstanbul ofisi faaliyetlerine başladı ve farklı alanlarda görev yapacak takım arkadaşları aradığını duyurdu.

Teknoloji

Aboneliğe dayalı uygulamalar içn ipuçları

Aboneliğe dayalı uygulamalar, çok büyük bir Pazar. Aboneliğe dayalı uygulamalara rağbet, son yıllarda sağlık uygulamalarından-oyun uygulamalarına kadar tüm sektörlerde yükselişe geçti .

bilimsel

Yaban arıları problem çözmeyi öğreniyor ve öğretiyorlar

Yaban arılarının (bombus arıları) daha deneyimli arıları izleyerek bulmaca çözmeyi öğrendiği keşfedildi.

Teknoloji

Dünya'nın teknoloji denince akla gelen ilk ülkeleri

Teknoloji alanında Çin ve ABD dünyanın önde gelen ülkeleri olurken, 44 teknoloji alanının 37'sinde Çin Halk Cumhuriyeti'nin Amerika Birleşik Devletleri'nin önünde yer alması dikkat çekti

Teknoloji

Meta binlerce çalışanını daha kovma planları yapıyor

Sosyal medya devleri Facebook, Instagram ve WhatsApp'ı çatısı altında bulunduran Meta şirketi, binlerce çalışanını daha işten çıkarmayı planlanıyor.

Teknoloji

Öldürmeyen yapı için Safranbolu evlerindeki çatkı sistemi kullanılabilir

Tarihi Safranbolu evlerindeki çatkı sisteminin deprem sonrası inşa edilecek yeni yapılarda kullanılması önerildi.

bilimsel

Deprem suçları, güvenlik sorunları ve alınması gerekli önlemler

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi ve SETA Araştırmacısı Dr. Öğretim Üyesi Murat Aslan, depremlerin ardından ortaya çıkan suçları ve müdahale yöntemlerini yorumladı.

Teknoloji

Facebook ve Instagram'ın 'mavi tik' fiyatı açıklandı

Facebook ve Instagram kullanıcılarının hesaplarını ücret karşılığında doğrulamalarına olanak tanıyan abonelik hizmeti olan Onaylı Hesap, web için ayda 11,99 dolar, iPhone kullanıcıları için 14,99 dolar....

Teknoloji

Suudi Arabistan’ın dev küp kent projesi!

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad'da küp şeklinde inşa edilecek dünyanın en büyük modern şehir merkezi, 20 Empire State binasını içine alabilecek.

Bilim

Türkiye'nin deprem hareketleri sayesinde yeni bir magma tabakası keşfedildi

Jeologlar, Dünya'nın tektonik plakalarının altına gizlenmiş erimiş kaya tabakası tespit etti. Jeolojik keşif, acı bir tesadüf sonucu, Türkiye'de asrın felaketine yol açan depremlerin olduğu gün...