Yaşam

Yaşam

Bursa'da Çöp evde bulunan çocuğun annesinin ifadesi

Bursa'da çöp evde bakımsız halde bulunan çocuğun Antalya'da yaşayan annesi Y.A, kız kardeşi hakkında oğlunu kaçırdığı iddiasıyla iki ay önce şikayetçi olduğunu söyledi

Yaşam

Bursa'da çöp evde kilitli çocuk bulundu

Bursa'da kirasını ödemediği gerekçesiyle hakkında dava açılan kadının çöple doldurduğu evin tahliyesi sırasında, kapısı kilitli odada 9 yaşında bir çocuk bulundu.

Yaşam

Bilecik düğün geleceği: tahıl çıkartma

Bilecik'in merkeze bağlı Gülümbe köyündeki düğünlerde uzun yıllardır yaşatılan "tahıl çıkartma" geleneği nesillere aktarılıyor.

Yaşam

En yaşlı erkek panda An An öldü

Dünyanın gözetim altındaki en yaşlı erkek pandası, 23 yıldır tutulduğu Hong Kong'daki eğlence parkının hayvanat bahçesinde öldü.

Yaşam

Göletteki kazları çantaya koyup götürünce gündem oldular

İstanbul'daki Bahçeşehir Gölet Parkı'ndaki kazlar çantaya konularak götürülünce, kadınların onları çaldığı düşüldü. Sosyal medyada infial oluşturan olay hakkında polis açıklama yaptı: Kazlar o kadınlara...

Yaşam

Attila Atasoy: Ayrık otu gibiydim

Ünlü sanatçı adının yanlış söylenmesinden sitem ederek, "Attila yani 2 't', tek 'l'yi asla öğretemedim bir türlü bizim milletimize. Her yerde Atilla yazıldı. Baktım baş edemiyorum, artık boşladım"...

Yaşam

Düden Göleti'ndeki toplu martı ölümleri araştırılıyor

Konya'nın Kulu ilçesindeki Düden Göleti'nde görülen toplu martı ölümlerinin nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldı.

Yaşam

Meslek değiştirmek isteyenlere sektör önerileri

Mesleğini sıkıcı bulanlar, kendini tam olarak gerçekleştirmediğini düşünenler, yaptığı işin karşılığını alamadığını düşünenler ve bağımsız çalışmayı sevenler nasıl kariyer...

Yaşam

Soyu kuruduğu sanılan meşe türünün son ağacı bulundu

Soyunun tükendiği sanılan Latince adı Quercus tardifolia olan Chisos Dağları meşesinin 10 metre yüksekliğindeki son ağacı Big Bend Ulusal Parkı'nda keşfedildi.

Yaşam

Gazeteci yazar Hıncal Uluç yoğun bakıma alındı

82 yaşındaki gazeteci ve yazar Hıncal Uluç'un sağlık problemleri nedeniyle hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındığı belirtildi.