Yaşam

Yaşam

Haliç'in telin üstünde bisiklet sürerek geçmek istiyor

74 yaşındaki İp Cambazı Özdemir Turan, İstanbul'un fethinin 570'inci yılında Haliç'te denizden 40 metre yükseğe gerilecek 700 metre uzunluktaki çelik halat üzerinde bisiklet sürerek mesleki kariyerlerini noktalamak...

Yaşam

Karia Yolu'nda doğa yürüyüşünde kabus yaşadılar

Muğla'nın Marmaris ilçesinde doğa yürüyüşüne çıktıkları tarihi Karia Yolu'nda kaybolan 3 işçi, AKUT ekibince bulunarak, Sahil Güvenlik botu yardımıyla kayalıklardan alınarak Turunç Mahallesi'ne...

Yaşam

Fil neslini tehdit eden iki tehlike: Kaçak avcılık ve iklim değişikliği

Fillerin yok olması, besin zincirinin kopması ve fillere bağımlı ekosistem tiplerinin ekolojik fonksiyonlarını ve tür çeşitliliğini kaybetmesi anlamına geliyor

Yaşam

'Recep İvedik' gerçek sanınca, sahte olduğu anlaşıldı

İzmir'de tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda yakalanan çakma 'gülen neolitik heykel' Şahan Gökbakar'ı da aldattı.

Yaşam

Evelyn Korkmaz Kanada’daki yatılı kilise okulundan nasıl kurtulduğunu anlattı

Kanada’daki yatılı kilise okullarında kalıp sağ kurtulan mağdurlardan Evelyn Korkmaz, "Biz vahşi ya da pagan değildik." dedi.

Yaşam

Başepiskopos Aram Ateşyan'ın ablası Süslü Bakı vefat etti

Başepiskopos Aram Ateşyan'ın ablası Süslü Bakır, Diyarbakır'daki Surp Giragos Ermeni Kilisesi'nde yaklaşık 60 yıl aranın ardından gerçekleştirilen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Yaşam

10 metrelik Sabır Otu 30 yıl sonra çiçek açtı

Antalya'nın Kumluca ilçesinde bir bahçeye 30 yıl önce süs bitkisi olarak dikilen UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Agave çiçek açtı.

Yaşam

Tabya başına 3 kız yan yana ama ağır hasarlılar

Ordu'da "Tabya başında üç kız yan yana" yöresel türküsünden esinlenilerek yapılan üç kız heykeli belirlenemeyen kişilerde tahrip edildi.

Yaşam

Y ve Z kuşağı kendine uygun iş bulmakta zorlanıyor

Z kuşağı çalışanları zamanlarını harcadıkları işler konusunda oldukça titiz ve daha iyi işler talep ediyor. Bu yıl iş değiştirmeyi düşünen Z kuşağı oranı % 58 düzeyinde.

Yaşam

Bursa'daki çöp evde bulunan çocuk sağlıklı ve neşeli

Bursa'da çöp evde bulunan ve tedavi altına alınan çocuğun psikolojisinin, kan ve kalp değerlerinin çok iyi olduğu, böbrek sıkıntısı olmadığı ve. 2 kilo 100 gram aldığı açıklandı.