Yaşam

Yaşam

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması

MEB'den yapılan açıklamaya göre 21 Eylül'de yüz yüze eğitime sadece okul öncesi ve 1. sınıflar başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için...

Yaşam

Karadeniz'de aynı anda 3 hortum birden oluştu

Zonguldak'ta yağmurun ardından denizde ortaya çıkan hortumlar korkuttu. Kent merkezinin 2 kilometre açığında oluşan 3 hortum paniğe sebep oldu.

Yaşam

Telefonunuzu Şarj Ederken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Önemli Detay

Telefonlarımızı şarj ederken, gerek tehlikeleri ortadan kaldırmak gerekse de pil ömrünü uzatmak için dikkat edebileceğimiz bazı noktalar var.

Yaşam

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu'nda ilk tren raylara indi

İstanbul Havalimanı'nı şehir merkezine bağlayacak Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu'nda ilk tren setinin imalatları tamamlanarak raylara indirildi.

Yaşam

Arap tavşanı Amasya'da cep telefonu ile görüntülendi

Tavşan gibi kulakları, kanguru gibi arka ayakları ve fare gibi gövdeye sahip 3 adet Arap tavşanı, Amasya'nın Suluova ilçesinde bir vatandaş tarafınan görüntülendi.

Yaşam

THY, Yeni Bir Teknoloji Şirketi Kuracağını Açıkladı

Yaklaşık 2 milyar dolarlık marka değeriyle Türkiye'nin en değerli markası olan Türk Hava Yolları, yeni bir teknoloji şirketi kuracağını duyurdu. Yeni şirketle bilgi teknolojilerinin gelir getiren bir iş koluna...

Yaşam

Beyoğlu'nda lüks otomobilde karpuz satan İranlı

İstanbul Beyoğlu'nda lüks otomobilde 5 liraya karpuz satarken görüntülenen İranlı Seyed Yashar Tavakolian ''Videoyu sosyal medyada paylaşmak ve insanları eğlendirmek için çektik'' dedi.

Yaşam

Google'ın 'Dünyanın En Saçma Binası' Olarak Gösterdiği Bina Yıkılacak

Google Arama sonuçlarında dünyanın en saçma binası olarak gösterilen Kahramanmaraş İl Özel İdare binasının yıkılacağı açıklandı. Yıkılan binanın yerine kent meydanı inşa edilecek.

Yaşam

Sahiplerine ulaşmak için 16 bin kilometre yol kat etti

Covid-19 yüzünden geride bırakılan köpek, sahiplerine ulaşmak için 16 bin kilometre yol kat etti

Yaşam

Türkiye’nin En İtibarlı Meslekleri

En son 5 yıl önce gerçekleştirilen Türkiye’de Çalışma Hayatı ve Meslekler Araştırması güncellendi ve bir kez daha Türkiye'nin en çok itibarlı ve en az itibarlı mesleklerini ortaya koydu.