Yaşam

Yaşam

Türkiye'de 'WhatsApp yazışmalarının denetleneceği' iddiası doğru mu?

Hükümetin, iş dünyasının görüşüne sunduğu, koronavirüs salgınına önlemler içeren yeni torba yasa, henüz TBMM'ye sunulmadı, ancak kamuoyunda tartışma yarattı.

Yaşam

2100 Yıllık Kil Maskenin İçinden Koyun Beyni Çıktı

Sibirya’da keşfedilen ve bir savaşçıya ait olduğu düşünülen kil maskenin içerisinde insan kalıntıları bulunduğu düşünülüyordu. Yeni görüntüleme teknikleri kalıntıların bir insana değil bir koyuna ait olduğunu ortaya...

Yaşam

Türk Profesör, 'Çernobil'deki Radyoaktif Toz Türkiye'yi Etkiler mi?' Sorusunu Cevapladı

İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, Çernobil'de çıkan orman yangınlarının bulunduğu bölgede batı yönlü rüzgarlar hakim olduğu için radyoaktif tozun Türkiye'ye etki etmeyeceğini bildirdi.

Yaşam

Bakan Ziya Selçuk'tan yaz tatili açıklaması

Bakan Ziya Selçuk: Yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu değil

Yaşam

Prof. Dr. Ali Ülkü Azrak korona virüs nedeniyle vefat etti

87 yaşında vefat eden Azrak, 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kuran isimler arasında yer almıştı.

Yaşam

Atakule Azerbaycan bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı

Başkent Ankara'nın simgesi Atakule, Türkiye'nin Azerbaycan ile dayanışmasını göstermek amacıyla kardeş ülkenin bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.

Yaşam

107 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi

İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören 107 yaşındaki yaşlı kadın Havahan Karadeniz, taburcu edildi.

Yaşam

Türkiye'de Virüs'ü yenenlerin sayısı her geçen gün artıyor

Türkiye'de ilk pozitif vakanın görüldüğü 10 Mart'tan bugüne kadar yapılan 340 bin 380 test sonucunda, 52 bin 167 kişiye Kovid-19 teşhisi konuldu. Bu süreçte, 2 bin 965 kişi koronavirüsü yenerek yaşama...

Yaşam

Sokağa çıkma yasağı bu gece sona eriyor

İçişleri Bakanlığı, 31 ildeki sokağa çıkma yasağının bu gece sona ereceğini hatırlatarak, 65 yaş üstü ve 20 yaş altındakiler için yasağın süreceğini belirtti.

Yaşam

Koronavirüs'e karşı bağışıklık sistemini güçlü tutmanın 7 önemli kuralı

KORONAVİRÜSE KARŞI BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMANIN 7 ÖNEMLİ KURALI!