Yaşam

Yaşam

Toplu arı ölümleri zirai ilaçlardan kaynaklanıyor

Tarımsal ilaçlardan kaynaklandığı öne sürülen toplu arı ölümlerinin önüne geçmek için bilimsel çalışma yapan Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği, bu tür...

Yaşam

Savcı Ahmet Kural'ı ifadeye çağırdı

Şarkıcı Sıla'nın dayak iddasıyla şikayetçi olduğu oyuncu Ahmet Kural ifade vermeye çağrıldı.

Yaşam

Ahmet Kural'dan Sıla'ya şiddet davası

Sıla, ‘Hiçbir ceza yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek’ Ahmet Kural ise 'Bu çirkin iddiaların hiç birini kabul etmiyorum' dedi.

Yaşam

El ele vererek bastonlarıyla Anıtkabir'e gittiler

Anıtkabir'i ziyaret eden yaşlı çift destek aldıkları bastonlarıyla el ele geldi. Yaşlı çift, güçlükle çıktıkları merdivenlerden sonra mozaleyi ziyaret etti.

Yaşam

Şovmen Mehmet Ali Erbil'den kötü haber

Evinin banyosunda düşerek yaralanan ve Maslak'ta kaldırıldığı hastanede ameliyat edilem Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumunu kızı Sezin Erbil açıkladı.

Yaşam

Selma Blair'e MS hastalığı teşhisi koyuldu

Cruel Intentions ve Legally Blonde filmleriyle tanınan ABD'li oyuncu Selma Blair'e multipl skleroz (MS) hastalığı teşhisi koyuldu.

Yaşam

Ara Güler'in cenazesi toprağa verildi

Tedavi gördüğü Florance Nightingale Hastanesi'nde, 90 yaşında vefat eden usta foto muhabiri Ara Güler, son yolculuğuna uğurlandı.

Yaşam

Van Gölü'nde yaşayan ikinci balık türü bulundu

Dünyanın en büyük tuzlu ve sodalı gölü olan Van Gölü'nde bugüne dek sadece inci kefali yaşadığı sanılıyordu ama yeni bir balık türü daha bulundu.

Yaşam

Kemikleri kırılan Mehmet Ali Erbil yoğun bakıma alındı

Ünlü sunucu Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırıldı. Sunucu Mehmet Ali Erbil, düşme nedeniyle kaldırıldığı hastanede ameliyat edildi.

Yaşam

Kuş gözlemcileri tek tek Adana'dan geçen kuşları saydı

Adana’dan Yüz Binden Fazla Yırtıcı Kuş Geçti! 103921 yırtıcı kuştan 812’sinin akbaba, 35475'inin küçük orman kartalı, 26859'ının arı şahini olduğu tespit edildi.