Yaşam

Yaşam

Little Richard hayatını kaybetti

Ünlü Rock Müzik sanatçısı gökte gördüğü bir ateş topunu ilahi işaret sayarak1958 yılında rahip olmuş ve 1962’ye kadar eski müzik tarzına dönmemişti.

Yaşam

Alageyiklerin neslini kurtarma çabaları sürüyor

Antalya Düzlerçamı'ndaki alageyikler, dünyadaki diğer alageyiklerin atası ve son yıllarda nesli tükenme tehlikesi altında.

Yaşam

Elon Musk bebeğinin adını niçin 'X Æ A-12' koydu?

Musk, yeni beyin teknolojilerinin gelişmesiyle konuşulan dillerin yakında kullanılmayacağı için bebeğine bir robot ismini andıran ismi verdiğini söyledi.

Yaşam

Koronavirüs salgını sırasında davranışlar nasıl değişti

Kovit 19 virüslü günlerde neler değişti ve değişecek? İşte Koronavirüslü Günlerde Hayat Araştırması’nın sonuçları

Yaşam

Ersin Korkut'a söylenemeyen kötü haber

Ersin Korkut'un ekrandaki 'Köpeğimi merak ediyorum acaba beni tanıyacak mı?' sözleri ekibi duygulandırdı ama ünlü sanatçı köpeğinin öldüğünden habersizdi.

Yaşam

Sanatçı İbrahim Gökçek hayatını kaybetti

Grup Yorum üyesi ibrahim Gökçek, tedavi gördüğü hastanede yaşama veda etti.

Yaşam

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ameliyat oldu

Kilo kaybı ve halsizlik nedeniyle hastaneye kaldırılan GS SPor Kulübü Başkan Mustafa Cengiz’in beyin ameliyatı geçirdiği ve yoğun bakımda müşahade altında tutulduğu açıklandı.

Yaşam

Ramazan'da uyku düzeni nasıl olmalı?

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Zerrin Pelin, ramazanda sağlıklı uyku için iftar saatinden yaklaşık 4 saat sonrasının yatış saati olarak belirlenmesi gerekiyor diyor.

Yaşam

Organik yumurtaya yoğun talep geldi

Ordu'da 19 ilçede, 100'ün üzerinde çiftlikte organik yumurta üretimi yapan üreticiler, son günlerde gelen siparişlere yetişemiyor.

Yaşam

Avrupa'da en çok telefonla konuşan ülke Türkiye

BTK, Türkiye'nin telefonla konuşma süreleri ve davranışlarıyla ilgili bir rapor yayımladı. Türkiye, Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında mobil telefonla aylık en fazla görüşme yapan ülke konumunda.