koc-universitesi

Sağlık

12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü kutlandı

Covid-19 Sürecinde Hemşirelik konulu etkinlik kapsamında DSÖ tarafından hazırlanan 2020 yılı Dünya Hemşirelik Durum Raporu'ndaki bulgular da açıklandı.

Teknoloji

Koç Üniversitesi KARMA Gerçeklik Laboratuvarı hizmete girdi

Koç Üniversitesi, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerini birleştiren KARMA Gerçeklik Laboratuvarı'nı hizmete açtı.

Bilim

2019 Sabri Ülker Bilim Ödülü Doç. Dr. Tamer Önder'e verildi

2 Mayıs akşamı İstanbul’da gerçekleştirilen törenle takdim edilen Sabri Ülker Bilim Ödülü' nün bu yılki sahibi Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Tamer Önder’in oldu.

Eğitim

Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı İnsan Gelişimi Araştırma Ödülleri verildi

Dr. Anıl Özge Üstünel Balcı ve Dr. Şebnem Feriver Gezer, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı İnsan Gelişimi Araştırma Ödülünün bu yılki sahipleri oldu

Sağlık

Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Merkezi açıldı

KUTTAM, osyal bilimler, tıp ve mühendislik alanlarındaki araştırmaları destekleyerek, yüksek katma değerli biyomedikal cihazları Türkiye’de üretecek.

Alışveriş

KÜY Kitabevi yayınları artık kendi mağazasında

Koç Üniversitesi Yayınları, ilk kitabevini Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi’ndeki Merkez Han’ın giriş katında açtı.

Eğitim

Sanat ve Beşerî Bilimlerde en iyi Türk Üniversitesi Boğaziçi

Boğaziçi Üniversitesi Times Dünya Üniversiteleri listesinde, Asya Üniversiteleri sıralamasında 67. olurken En İyi Üniversiteler sıralamasında 501 - 600 bandında yer aldı.

Kültür Sanat

Ankara Manzarası ilk kez Ankara'da

Başkentin efsane kumaşı Ankara sofunun tarihi sergileniyor. Sergi kapsamında Ankara Manzarası tablosu da ilk kez Türkiye'de sergilenecek.

Eğitim

Koç Üniversitesi'nin yeni psikoloji yüksek lisans programı

Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Global-MINDS ile Erasmus Mundus (EMJMD) fonuyla desteklenen programlarına Türkiye'den ortak ilk kurum oldu.

Eğitim

Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ödülleri verildi

Koç Üniversitesi'nce verilen İnsan Gelişimi Araştırma Ödülü'ne layık görülen isimler belli oldu.

Kültür Sanat

Faruk Eczacıbaşı'nın kaleminden geleceğin dünyası

TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın kitabı, iletişim ve teknoloji dünyasındaki gelişmelerin ışığında, iyisi ve kötüsüyle gelecekte insanlığı nelerin beklediğini tartışmaya açıyor

Kültür Sanat

Tarihi çağları ve şehirleri bu sergide koklayabilirsiniz

Koç Üniversitesi ANAMED ile MG International Fragrance Company (MG Gülçiçek) işbirliğinde ilk kez İstanbul’da açılan “Koku ve Şehir Sergisi”, Ankaralılarla buluştu.