kadin

Mutfak

Menopoz döneminde yenilmesi gereken besinler

Kadınların menopoz sürecinde sofrada bulundurması gereken yiyecek ve içecekler...

Kültür Sanat

Toprağın Kadınları Ödülü içi başvurular başladı

Kadın özgürlüğü ve eşitliğini desteklemek amacı ile verilen Yves Rocher Vakfı Toprağın Kadınları Ödülü için başvuru süreci başladı

Moda

Mehtap Elaidi 2022 İlkbahar / Yaz koleksiyonu: Kalkhedonriviera

Tasarımcı Mehtap Elaidi İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonu ile hayranlarını kendi çocukluğunun geçtiği 60’lı ve 70’li yılların Kalamış’ına doğru bir anılar yolculuğuna çıkarıyor. Mehtap Elaidi, koleksiyonunu Fashion Week...

bilimsel

Kadınlar, büyük logolu marka ürünler giyen erkeklere nasıl bakıyor?

Moda markalarının büyük logolu kıyafetleri son yılların en popüler trendleri arasında. Ama yapılan araştırmalara göre bu modaya ayak uyduranlara kadınlar pek iyi gözle bakmıyor.

Yaşam

Yüzüğü parmağından keserek çıkartabildiler

Afyonkarahisar'da bir kadın, parmağına sıkışan yüzüğü çıkaramayınca yardım çağırdı. Yüzük itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kesilerek çıkarıldı.

Kültür Sanat

Karkamışlı Matiya Hititlerde kadının gücünü gösteriyor

Karkamış Antik Kenti'ndeki arkeoloji kazılarında bulunan 100 mühür baskıdan büyük bölümü Matiya adlı Hitit kadınına ait çıktı.

Kültür Sanat

Van'da Urartuların başsız gömdüğü kadının mezarı bulundu

Van'daki Çavuştepe kazı alanında çalışan arkeologlar takılarıyla birlikte gömülmüş kadın iskeletin başının olmadığını gördü.

Güncel

Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı aday kadrosu belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, teknik direktör Necla Güngör Kırağası yönetimindeki milli takımın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:

Moda

Kadınlarda ve erkeklerde bu kış trend olacak saç modelleri

Kışın kadınlarda uzun ve sarı soğuk tonlarda saçlar, erkeklerde ise subay tıraşı ve uzun saçta yanlardan kısa kesilmiş, tepede toplanmış saçlar öne çıkan trendler olacak.

Sağlık

Polikistik over sendromunun belirtileri

Çocuk sahibi olmak isteyen kadınların yaklaşık 15'inde PCOS görülür. Polikistik Over Sendromunun belirtileri; yumurtlama bozukluğu, adet düzensizliği, tüylenme ve kısırlık olabilir.

Sağlık

Boyu kısalan kadınları bekleyen potansiyel tehlike

Orta yaşta boy kaybı yaşayan kadınlarda kalp rahatsızlığından ölüm riski daha fazla

Sağlık

Kadınlarda ve erkeklerde kalp krizi belirtileri farklı

Erkeklerde terleme, mide bulantısı, göğüs, üst kol veya omuz ağrısı, kadınlarda ise nefes darlığı, baş dönmesi, soğuk terleme, iştahsızlık, yorgunluk, çene veya boyunda ağrı kalp kaynaklı olabilir....