kadin

Yaşam

Eşinden ayrılan kadınlar görünmez olmayı tercih ediyorlar

Araştırmalar boşanmış kadınların toplum içinde yalnızlaştırıldığını gösteriyor.

Kültür Sanat

Konak Belediyesi, Öykücü ve şair kadınları bekliyor

Konak Belediyesi’nin düzenlediği Kadın Öyküleri Kısa Öykü ve Şiir Yarışmasına başvurular devam ediyor. Sadece kadınların katılabildiği yarışmaya son katılım tarihi 1 Ekim 2022.

Yaşam

Toz beziyle hırsız kovalayan kadın

Hollanda'nın Deventer şehrindeki bir fırına satırla giren hırsızı elindeki toz beziyle kovalayan Konyalı Latife Peker, ülkede gündem oldu.

bilimsel

Mezara deniz kızı tasvirli bronz yatakla gömülen kadın

Yunanistan’da, bronzdan imal edilmiş, deniz kızı tasvirleri ile süslü bir karyola ile gömülmüş 2 bin 100 yıllık kadın iskeleti bulundu.

Kültür Sanat

KadınErkekEşittirNokta konferansı 6 Haziran'da başlıyor

Yanındayız Derneği'nin ekonomik, sosyal ve siyasi yaşamda cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği “KadınErkekEşittirNokta” temalı konferans 6 - 7 Haziran tarihlerinde...

Kültür Sanat

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2022 Ödülleri

.Anadolu Hayat Emeklilik tarafından düzenlenen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasının 2022 yılı sonuçları belli oldu. “Hayata Dair” temasıyla 2516 katılımcının 8682 fotoğrafı yarıştığı etkinlikte dereceye...

Güncel

Türk Kadın Güreş Milli Takımı, Avrupa Şampiyonu

Türkiye Kadın Güreş Milli Takımı, büyükler kategorisinde ilk kez Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

Moda

İlk kadın il belediye başkanı defile ile anıldı

Türkiye'de ilk kadın il belediye başkanı seçilen Müfide İlhan'ın yaşam tarzından yola çıkılarak oluşturulan defile Mersin Arkeoloji Müzesi'nde gerçekleştirildi.

Yaşam

Kadınlara göre Türkiye'nin en güçlü kadınları

8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle Türkiye’de Genel Kadın Problemleri ve Güçlü Kadın Kavramı konusunda gerçekleştirilen online anket sonuçları bakın neler içeriyor?_

Ruhsal

Menopoz olayına psikolojik bakış

Menopoz denince akla gelen belirtilerin bir kısmı hormonlarda yaşanan değişmelerin bedensel işaretleridir ancak belirtilerini ifade ediş biçimi ve yoğunluğu kültürel ve toplumsal etkilerle ilgilidir.

Kültür Sanat

Köpeğiyle dostluğunu mezara taşıyan Karasuk kadını

Kadınların cenazelerinin düğüne gider gibi süslendiği Karasuk Kültürü mezarlarından birinden köpek iskeleti vardı. Bir başa mezardan ise içinde bebek bulunan taş kutu çıktı.

Yaşam

Yaşlara göre kendini sağlıklı hissetme oranı

İnsanlar hangi yaşta kendilerini ne kadar sağlıklı hissediyor?