Galeriler

Alanya Kalesi 'UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi'...

Alanya'da 2000 yılında UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne dahil edilen Alanya Kalesi, her ay 140 bin ziyaretçi ağırlıyor. Kale'nin Kalıcı Liste'ye alınması için çalışılıyor.

Sinek larvaları geç iyileşen yaraların tedavisinde...

Halk arasında 'yeşil et sineği' olarak bilinen lucilia sericata'nın laboratuvar ortamında temin edilen larvaları, birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

Hatay'da ev kadınları kış hazırlıklarına başladı

Yöresel tatlarıyla öne çıkan Hatay'da ev kadınları kışın tüketilecek ürünleri hazırlamaya başladı.

Tekirdağ doğal ve kültürel güzellikleriyle tatilcileri...

Doğa ve kültürel güzellikleriyle Tekirdağ, ekstrem sporlardan hoşlananlar için yamaç paraşütü, kamp ve karavan turizmi tercih edenler için de uygun alanları misafirlerine sunuyor.

Türk diplomatik arşivi elektronik ortama aktarılıyor

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu anlaşma ve belgeleriyle resmi yazışmaları barındıran Dışişleri Bakanlığı arşivi, güvenli ve kolay erişim için dijital veri tabanına aktarılıyor.

Bilge Tonyukuk yazıtları: Türkçe'nin en eski anıtları

Türkçenin en eski örneklerinin başında gelen Bilge Tonyukuk Anıtları, Moğolistan’ın başkenti Ulan-Bator’a 60 kilometre mesafede Bayan Tsogt vadisinde yer alıyor.

Seyrine doyulmayan pastalar Ankara'da yarışacak

Uluslararası Master Of Cake Başkent Pasta Yarışması ve Pastacılık Festivalinde pasta sanatının sınırları zorlanacak

Siyez buğdayı 3000 yıl sonra Frigya'da üretildi

Eskişehir, Ankara, Kütahya ile Afyonkarahisar arasındaki Frig Vadisi'nde 3 bin yıl önce üretilen siyez buğdayı, Afyonkarahisar İhsaniye Kaymakamlığı projesiyle yeniden üretildi.

Tatilcilerden 2 milyar liralık gelir beklentisi

TÜRSAB Genel Sekreteri Bedirhan Bayka, bayram tatili süresince ortalama 2 milyar lira değerinde hacim oluşmasını beklediklerini söyledi.

Huzurlu yaylalarda ilk bal hasadı

Terör örgütüne karşı yürütülen başarılı operasyonların ardından zengin floraya sahip Bitlis'teki yaylalara çıkan Siirtli bal üreticileri kovanlardaki ilk balları toplamaya başladı.