izmir

Kültür Sanat

Köylünün Örgütlü Gücü Kooperatif temalı Karikatür Yarışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce “Köylünün Örgütlü Gücü Kooperatif” temasıyla düzenlenecek yarışmaya çizerler 21 Mart 2023 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Yurt

İzmir'de toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi kent içi toplu ulaşım ücret tarifesini oy birliğiyle güncelledi. 2 Ocak 2023’ten itibaren geçerli olacak yeni tarifeye göre tam biniş ücreti 8,78 TL...

Turizm

Birgi Dünya'nın En İyi 32 Köyü'nden biri seçildi

İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Birgi Mahallesi'nin, merkezi İspanya'nın başkenti Madrid'de bulunan Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütünün (BMDTÖ) açıkladığı "2022 Dünyanın En İyi Köyleri" listesinde yer...

Kültür Sanat

İzmir Mizah Festivali 20 Aralık’ta başlıyor

2022 Aziz Nesin Mizah Ödülleri’nin verileceği 6. İzmir Uluslararası Mizah Festivali, 20 Aralık Salı günü başlıyor.

Kültür Sanat

Tunç Soyer: Yaşar Kemal toplumun vicdanıydı

Yaşar Kemal ile Binbir Çiçekli Bahçede başlıklı sempozyum 2-3 Aralık tarihlerinde İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) gerçekleştirildi.

Kültür Sanat

İzmir Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü

28 Ekim – 6 Kasım 2022 tarihleri arasında açık olan İZKİTAP – İzmir Kitap Fuarı, önceki hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonunda 10 binlerce kitapseveri ağırladı.

Yaşam

Musluklara takılan kelepçeler de hırsızları durduramadı

İzmir Saat Kulesi'nin çeşme muslukları çalınınca çare olarak musluklar kelepçe ile kuleye sabitlendi ama hırsızlar kelepçeleri sökerek muslukları çalmayı başardılar.

Yurt

İzmir'in Buca ilçesinde deprem: Büyüklüğü 4.9

İzmir'in Buca ilçesinde 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde yaklaşık 20 binada çatlaklar bulunduğunu, yaralanan 3 kişinin tedavi gördüğü açıklandı.

bilimsel

İzmir'de 8 bin yıllık tılsım heykelcikleri bulundu

İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki Ulucak Höyüğü kazılarında bu yıl bereket getirmesi için kullanıldığını tahmin edilen 5 kil heykelcik parçası bulundu.

Kültür Sanat

Doğanın Özü sergisi İzmir Ahmed Adnan Saygun Sergi Salonu’nda

Ressam Gökçe Sümerkan’ın eserleri “Doğanın Özü” isimli sergide bir araya geliyor. Sergi, 4-23 Ekim tarihleri arasında Doğa Derneği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla İzmir Ahmed Adnan Saygun Sergi...

Kültür Sanat

İzmir'te 5 bin yıllık etli yemek kalıntısı bulunan kase bulundu

İzmir'deki Yassıtepe'den etli yemek kalıntısı ile terk edilmiş 5 bin yıllık kase çıktı

Yurt

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Balıkesir, eşzamanlı , tari

Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Kırklareli ve Balıkesir'de eşzamanlı düzenlenen tarihi eser operasyonunda 14 kişi yakalandı, 11 metal arama detektörü, 560 sikke, 83 tarihi nitelikli olabilecek obje, 2 tüfek, 3 tabanca ele...