arastirma

Yeniçağ

Astrolojiye inananlarla ilgili ilginç araştırma

İsveç’te istatistiki verilere dayanarak yapılan araştırmanın sonuçlarına göre; astrolojiye ve burçlara inanan kişilerin daha narsist ve daha az zeki olma eğiliminde olduğu iddia edildi.

Uzay

Mars'ta yalancı fosil uyarısı

Kimyasal tepkimelerle oluşan fosil benzeri çökeltilerin Mars’ta yaşam arayışında bulunan araştırmacıları yanlış yönlendirebiLeceğine dikkat çekildi.

Teknoloji

Mobil oyuncu anketi sonuçlarına göre en çok oynanan oyun türleri

Türkiye’deki Mobil Oyuncuların tercihleri neler?

bilimsel

Film ve müziklerin fizyolojik etkisi herkeste aynı çıktı

Sanılanın aksine aynı filmi izleyen veya aynı müziği dinleyen insanlarda tepkiler senkronize gelişiyor. Herkesin kalp atış temposu, aynı film veya müzik parçasında paralellik gösteriyor.

bilimsel

Kadınlar, büyük logolu marka ürünler giyen erkeklere nasıl bakıyor?

Moda markalarının büyük logolu kıyafetleri son yılların en popüler trendleri arasında. Ama yapılan araştırmalara göre bu modaya ayak uyduranlara kadınlar pek iyi gözle bakmıyor.

bilimsel

Avokado kadın beline faydalı, erkekler yemese de olur!

Her gün bir avokado yiyen kadınların karın yağlarının daha sağlıklı şekillendiği ortaya çıkarıldı.

bilimsel

Köpekler için sahiplerinin sesi çok özel!

Köpeklerin sahiplerinin sesini duyduğunda, yeni doğan bebeklerin annelerinin sesine verdiği tepkiye benzer tepki sergiliyor.

Teknoloji

2020 Türkiye Bilişim Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye’de bilişimin en iyileri ödüllendirildi. Bilişim 500’de, 12’si Pkus, 8’i Türkiye Ekonomisine Katkı Özel kategorisi olmak üzere toplamda 84 kategorinin zirveye ulaşan şirketlere ödül verildi.

bilimsel

Her gün 7 bin adım, erken ölüm riskini yüzde 66 azaltıyor

Massachusetts Üniversitesi bilim insanlarının 11 yıl süren kayıtlara dayanan araştırmasına göre günde 7 bin adım yürüyenlerin erken ölüm riskinde belirgin düşüş gözleniyor.

bilimsel

Sosisli sandviç sevenleri şaşırtacak bir haber

Fast food ürünlerinin ve işlenmiş gıdaların sağlığa zararı zaten biliniyordu ama sosisli sandviç, 5853 gıda arasında insan ömrüne en zararlısı çıktı.

bilimsel

Kahve, felç ve kalp krizi riskini yüzde 20 azaltıyor

Macaristan'ın başkenti Budapeşte’de bulunan Semmelweis Üniversitesi araştırmacıları, yaklaşık 500 bin İngiliz vatandaşı üzerinde kahvenin faydaları üzerine bir araştırma gerçekleştirdi.

Xfiles

UFO'ların uzaydan geldiğine inanan ABD'li sayısı artıyor

Uçan dairelerin başka gezegenlerden gelen uzaylılara ait olduğuna inanan Amerikaların arasında üniversite mezunlarının çokluğu dikkat çekiyor.