anket

Yurt

KizlarSoruyor anketlerine göre evde kalırken neler değişti?

EvdeKal alanında Kadın kullanıcılar erkeklerden %50 daha fazla soru sordu. Kadın kullanıcılar, bu dönemde donanımlarını artırmak için daha fazla desteğe ihtiyaç duydu.

Yaşam

Günümüz babalarına ait ilginç bilgiler

Araştırma, babaların evde temizliğe de çocuk bakımına da yardımcı olduklarını gösteriyor.

Dünya

Avrupalıların yalan haberlerden sıtkı sıyrıldı

Sekiz ülkede yapılan araştırmaya göre, halkın çok sık yalan haberlerle karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı. Söz konusu haberler en çok sosyal medyada yer alıyor.

Yurt

TSSEA anketine göre Türkiye’nin en önemli sorunları

TSSEA-2018 sonuçlarına göre, Türkiye halkı, Türkiye’nin en önemli sorunları olarak; işsizlik, hayat pahalılığı ve Türk lirasının değer kaybetmesini görüyor.

Kültür Sanat

100 evden 49'unda sanat eseri bulunuyor

Duvarlarınızda ne asılı sorusuna ilk sırada yüzde 49 ile ‘sanat eseri niteliğinde tablo’ cevabı verildi. Tabloyu yüzde 28 ile ayna ve dekorasyon ürünleri takip etti

Kültür Sanat

Yazın Favorileri anketine göre yıldızı parlayanlar

DORinsight, ‘Yazın Favorileri’ anketine göre Yazın favori şarkısı Aleyna Tilki’den Yalnız Çiçek, favori dizisi Erkenci Kuş

Alışveriş

100 kişiden 40'ı Babalar Gününden habersiz

Her yıl haziran ayının üçüncü haftası kutlanan ve bu yıl 17 Haziran’a denk gelen Babalar Günü için katılımcıların yüzde 27’si 10 Haziran, yüzde 11’i 24 Haziran, yüzde 6’sı ise 3 Haziran dedi.

Turizm

Türk gençlerinin izin alacak vakti yok

Genç Türklerin % 66'sının izin alamayacak kadar meşgul olduğu ortaya çıktı.

Sinema-TV

Kızlar Sordu: 2017’de en iyi çıkış yapan dizi oyuncuları kim?

kizlarsoruyor.com sitesi üyelerine soruldu: 2017’nin en iyi çıkış yapan kadın ve erkek dizi oyuncusu kim? İşte öne çıkan cevap:

Mutfak

Atıştırma alışkanları anketine göre niçin atıştırılıyor?

Çoğu insan can sıkıntısından, gençler stresle başa çıkmak için atıştırıyor. 18–34 yaş arasındakiler haftada en az üç kez sabah saatlerinde atıştırmadan edemiyor.

Eğitim

YÖK tercih anketi sonuçları

YÖK Başkanlığınca, ÖSYS-2017 tercih sürecinde puan barajını geçen ama tercih yapmayan öğrencilerin bu süreçle ilgili görüş, beklenti ve eğilimlerinin belirlenmesi amacıyla düzenlenen tercih anketi...