Yeniçağ

Yeniçağ

Yoga nedir? Yoga çeşitleri nelerdir?

Yoga; uzakdoğu kökenli inançlarda; zihnin arındırılması, bedensel hareketlerin kontrolü ve meditasyon yardımıyla kurtuluşa erme yoludur.

Yeniçağ

İkigai’nin 9 kuralı

İkigai nedir? İkigainizi bulmak içinne gerekir? İkigai’nin 9 kuralı nedir?

Yeniçağ

Mevlana'nın vasiyetnamesindeki gizli mesaj

Mevlana Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Temizel, "Vasiyetnameler ahlaki öğütlerdir. Mevlana'nın asıl mesajı bu vasiyetnamede gizlidir" diyor. İşte o vasiyetname:

Yeniçağ

Ulusal Apiterapi Kongresi 16-17 Aralıkta yapılacak

Arılarl a1. Ulusal Apiterapi Kongresi ve Türkiye-Ukrayna Apiterapi Zirvesi, 16-17 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Yeniçağ

Galata Mevlevihanesi'nde Şeb-i Arus ayini

Programda düzenlenen sema gösterisi büyük beğeni toplarken, katılımcılara tekke pilavı ve tatlı ikram edildi.

Yeniçağ

Shin-rin Yoku terapisi Türkiye'de yayılıyor

Japonya’da doğan ve Japonca’da Shin-rin Yoku olarak geçen Türkçe’ye ise “Doğayı içine çekmek” olarak çevrilen akım, Türkiye’de de hızla yayılıyor.

Yeniçağ

"Mevlana kebapçısı, tüpçüsü var ama felsefesi neydi bilen yok"

Prof. Dr. Kılıç, Mevlana Haftası kapsamında AA muhabirine, Mesnevi, ney ve Mevlana'nın felsefesine dair açıklamalarda bulundu.

Yeniçağ

Şirketlere başarılı Kurumsal Wellness için 6 altın kural

Dengeli yaşam yönetimi olarak adlandırılan kurumsal wellness ile şirketler çalışanlarının üstündeki stresi azaltıp verimliliği yükseltebiliyor.

Yeniçağ

2018 beslenme trenlerinde neler in, neler out!

2018 yılının sağlık beslenme trendleri ifadesi doğal olarak garip gelebilir. Ama yemek, içmek ve beslenmek yerine ısrarla tüketmek kelimesini kullanan diyetisyen ve beslenme uzmanlarının olduğu çağda çok da absürd...

Yeniçağ

Şeb-i Arus'da Kardeşlik Vakti

7-17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek "Mevlana'nın Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri"ne her yıl olduğu gbi bu sene de yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçi katılması...