Ay'ın karanlık yüzeyinde UFO görüldü!

17 ve 18 Temmuz tarihlerinde, Dünya'dan Ay Etkileri Algılama ve Analiz Sistemi (MIDAS) tarafından oldukça enteresan görüntüler saptandı. İspanya'da Ay ve uzay gözlemlerini sürdüren merkez, Ay'ın karanlık yüzeyinde 2 adet hareketli parlak ışık yakaladı.

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2 ışığın neredeyse 24 saat boyunca birbirini takip eder gibi görüntüye yakalandığını belirtti. Arka plandaki sesler ve fonla adeta görüntüler adeta korku filmine dönüşüyor.

Videodaki görüntülere neyin sebep olabileceği, bunlar birer UFO değilse ne olduğu konusunda ESA'nın da net fikir yok. Konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "En az 1.000 yıldır insanlar Ay'a dair sıradışı olaylar gördüklerini iddia ettiler. Açıkçası bu tür ışık kaynakları hakkında çalışmak zordur. Nedenini belirlemek bizim için oldukça güç bir sürecin parçası olacak."

 

 

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="http://www.mistikalem.com/video-embed/9109" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Efsanevi Maymun Adam görüntülendi iddiası

Endonezya'nın Sumatra Adası'nda, yüzyıllardır bölgede yaşadığı iddia edilen Yeti benzeri efsanevi yaratık Maymun Adam'ın kayda alındığı öne sürüldü.