Sinema-TV

Yönetmen Alex Kurtzman: Mumya en büyük başarısızlığım

Başrollerini Tom Cruise, Russell Crowe, Annabelle Wallis ve Sofia Boutella'nın paylaştığı 2017 yapımı The Mummy filminin yönetmeni, filmde pişman olduğu çok şey olduğunu söyledi.

Yönetmen Alex Kurtzman: Mumya en büyük başarısızlığım

2017 yapımı The Mummy (Mumya), vizyona girdikten sonra, büyük hayal kırıklığı yaşatmıştı. 1999 yapımı olan ve başrolünü Brendan Fraser’ın üstlendiği ilk The Mummy filmini mumla aratan Cruise’lu Mumya filminin yönetmeni Alex Kurtzman yıllar sonra The Mummy hakkında düşüncelerini paylaştı:  “The Mummy, hem kişisel hem profesyonel hayatımın en büyük başarısızlığı oldu. Filmle ilgili pişman olduğum milyonlarca şey var.”

Öte yandan filmin ona pek çok şey kazandırdığını da söyleyen Kurtzman, konuşmanın devamında “bu hatayı yapma fırsatı bulduğum için filme minnettarım, çünkü beni daha sert bir insan ve daha net bir film yapımcısı haline getirdi. Bu tür bir deneyim yaşamadan o minnettarlık noktasına gelemezsiniz,” dedi.

The Mummy, Alex Kurtzman’ın 2012 yılında vizyona giren People Like Us’tan sonra 2’inci kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu film olmuştu. Ancak Kurtzman, The Mummy’e kadar 10 yıllardır film yapımı işindeydi ve o güne değin pek çok proje üzerinde çalışmış bir isim olarak kariyerini yönetmen koltuğunda sürdürmek istiyordu. The Mummy’den sonra ise 2019 yılında Star Trek: Discovery’de 1 bölüm, bu yıl yayınlanan The Man Who Fell to Earth’te ise 4 bölüm yönetmenlik koltuğunu dolduran Alex Kurtzman, bu süreçte yapımcılık ve yazarlık işlerine ise tam hız devam etti.

Yorumlar