film

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 8 Eylül 2023

Kar ve Ayı, Dehşetin Yüzü 2 (The Nun II), Kaçakçılar (Smugglers), Küçük Allen ve Galaksi Yolcusu (The Little Alien), Şeytanın Elçileri, Sonsuz Sır (The Eternal Daughter), Bulutların Üstünde, Şeytana Sempati haftanın...

Sinema-TV

Altın Koza Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın finalistleri açıklandı

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu . Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmasında 11 eser, Altın Koza Ödülleri için jüri karşısına çıkmaya layık...

Sinema-TV

İkinci Gemlik Film Festivali başladı

Gemlik Belediyesi tarafından, Eşref Kolçak anısına bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Gemlik Film Festivali, Cumhuriyet’in 100. Yılında Sinema Teknolojileri Sergisi'nin açılış töreni ile başladı.

Sinema-TV

Drakula: Son Yolculuk filminin gösterim tarihi 25 Ağustos

Bram Stoker'ın klasikleşmiş romanı Dracula’nın Kaptanın Seyir Defteri adlı bölümünden uyarlanan Drakula: Son Yolculuk filminin yeni fragmanı yayınlandı.

Sinema-TV

Avengers, Star Wars ve Avatar filmlerinin gösterim tarihi ertelendi

Disney aralarında Avatar, Star Wars ve Avengers'ın devam filmlerinin de bulunduğu birçok yapımın vizyon tarihini ertelediğini açıkladı.

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 21 Nisan 2023

Sinema salonlarında bu hafta üçü yerli, 5 film vizyona girecek.

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 14 Nisan 2023

Sinema salonlarında bu hafta komediden aksiyona, korku ve gerilimden animasyona farklı türlerde altısı yerli, 9 film vizyona girecek.

Sinema-TV

Mannu Çanakkale'de filminin gala gösterimi yapıldı

Mannu Çanakkale'de filmi, sevimli bir koala olan Mannu'nun, sahibi William ile birlikte Avustralya'dan Çanakkale'ye uzanan macera dolu eğlenceli serüvenini konu alıyor.

Sinema-TV

Örümcek Adam: Örümcek-Evrenine Geçiş 2 Haziran’da vizyonda!

Örümcek Adam, Örümcek Evreni serisinin yeni filmiyle geri dönüyor. Merakla beklenen “Örümcek Adam: Örümcek-Evrenine Geçiş” (Spider-Man: Across the Spider-Verse), 2 Haziran’da vizyona giriyor.

Sinema-TV

Netflix'te 2023'te yayınlanacak Türk Yapımları

Netflix'in 7 ülkede gerçekleştirdiği Kültürel Yakınlık Araştırması'na göre, Türk yapımlarını izleyen kişilerin ülkeyi ziyaret etme isteği 2,6 kat, Türkçe öğrenme arzusu ise 4,6 kat arttı.

Sinema-TV

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışmasıda 11 film finalde yarışacak

2023 Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu. İşte finale kalan filmler ve yönetmenleri:

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 16 - 22 Aralık

Sinema salonlarında bu hafta 4 yabancı film seyirci ile buluşacak. İşte Vizyondakiler: Avatar: Suyun Yolu, Öğle Güneşinde Yıldızlar, Şeytanın Kızı ve Ajan Kedi