yonetmen

Medya ve Sinema-TV

Nuri Bilge Ceylan'ın Kuru Otlar Üstüne filmi ile Cannes'te

76. Cannes Film Festivali'nde yarışacak Türk filmleri arasında yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın "Kuru Otlar Üstüne" filmi de yer alacak.

Medya ve Sinema-TV

Yönetmen Jean-Luc Godard hayatını kaybetti

Son Nefes, Alphaville, Erkek Dişi filmleri ile tanınan Fransa'nın Yeni Dalga sinemasının öne çıkan isimlerinden yönetmen Jean-Luc Godard, 91 yaşında hayata veda etti.

Medya ve Sinema-TV

Altın Portakal'da Jüri Başkanlığını Yeşim Ustaoğlu yapacak

Altın Portakal Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri başkanı belirlendi. 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisine, yönetmen Yeşim Ustaoğlu başkanlık...

Medya ve Sinema-TV

Yönetmen Alex Kurtzman: Mumya en büyük başarısızlığım

Başrollerini Tom Cruise, Russell Crowe, Annabelle Wallis ve Sofia Boutella'nın paylaştığı 2017 yapımı The Mummy filminin yönetmeni, filmde pişman olduğu çok şey olduğunu söyledi.

Medya ve Sinema-TV

Ünlü yönetmen Tony Walton hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü Oscar ödüllü yönetmen İngiliz yönetmen Tony Walton 87 yaşında öldü. Ölüm duyurusunu kızı Emma Walton Hamilton yaptı.

Medya ve Sinema-TV

Alemlere Rahmet Kısa Film Festivali’nin Jüri Başkanı belli oldu

İspanyol Yönetmen Oliver Laxe, 22- 27 Kasım tarihlerinde düzenlenecek 7. Âlemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali’nin Uluslararası Jüri Başkanlığını üstlenecek

Medya ve Sinema-TV

Christopher Nolan'ın yeni filmi Oppenheimer

Ünlü yönetmen Christopher Nolan'ın yeni filmi Oppenheimer'ın gösterim tarihi 2023 olacak. Yapımın en az 90 gün boyunca vizyonda kalması planlanıyor.

Medya ve Sinema-TV

Ünlü yönetmen Agnieszka Holland: Farklı şeylerin daha önemli olduğunu öğrendik

Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması'nın kanaat önderi Agnieszka Holland, 'Pandemi bize işlerimizde farklı bir yaklaşıma ihtiyacımız olduğunu, farklı şeylerin daha önemli olduğunu gösterdi' dedi.

Medya ve Sinema-TV

Yönetmen Roger Michell öldü

Güney Afrika doğumlu ünlü İngiliz yönetmen Roger Michell, 65 yaşında yaşamını yitirdi.

Medya ve Sinema-TV

Ünlü yönetmen Melvin Van Peebles öldü

Sinema dünyasının emektar isimlerinden 'siyah sinemanın büyükbabası’ olarak anılan yönetmen Melvin Van Peebles 89 yaşında hayata veda etti.

Medya ve Sinema-TV

Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri Şerif Sezer, Haluk Bilginer ve Yavuz Turgul'un

28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde Yaşam Boyu Onur Ödülleri oyuncular Şerif Sezer ve Haluk Bilginer ile yönetmen Yavuz Turgul'a verildi.

Medya ve Sinema-TV

Christopher Nolan yeni filmi için Universal Pictures ile anlaştı

20 yıldır Warner Bros firması ile çalışan ünlü yönetmen Christopher Nolan'ın yeni filmi Universal Pictures firması adına çekilecek.