Kültür Sanat

Kültür Sanat

Nuran Müftüoğlu Güler'in akşamüstü şiirleri

Bir Cumhuriyet Kadınından akşamüstü Tadında Şiirler okumak isteyenlere seslenen bir eser

Kültür Sanat

Çatalhöyük'te sıra dışı bir yapı keşfedildi

Çatalhöyük'de evlerin aynı zamanda mezarlık olduğu biliniyor ama bu kez içinden mezarlar çıkan bina bugüne dek bulunan Çatalhöyük yapılarından hayli farklı.

Mutfak

Mutfakta gıda israfını önlemek için 7 öneri

Alınacak küçük önlemlerle hem mutfakta gıda israfını önlemek hem de küresel ısınmayı önlemeye katkı sağlayıp, ekonomik kaybı önlemek mümkün.

Kültür Sanat

Ünlü Yapımcı Hasan Saltık Altın Koza'da anıldı

Adana Büyükşehir Belediyesince 28. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında, geçtiğimiz aylarda vefat eden ünlü müzik yapımcısı Hasan Saltık'ı anma söyleşisi gerçekleştirildi.

Mutfak

Kayısı çekirdeği ve duttan bisküvi üretildi

Öncelikle çölyak hastalarına ulaştırılması hedeflenen glutensiz bisküvinin gençler ve çocuklar tarafında da sevileceği tahmin ediliyor.

Kültür Sanat

Adana Lezzet Festivali 8 Ekim'de başlayacak

5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali, Coğrafya lezzettir temasıyla 8-10 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kültür Sanat

Usta Çizer ve Koleksiyoner Talat Güreli vefat etti

Ünlü mizah dergisi Gırgır'da karikatürleri yayınlanan, çizgi roman hakkında yazılar yazan ilk isimlerden olan ve polisiye romanlar yazan ünlü çizer ve koleksiyoner Talat Güreli 74 yaşında hayata veda etti....

Sinema-TV

Kino 2021: Alman Filmleri Türkiye'de

İstanbul Film Festivali, 24 Eylül ile 3 Ekim tarihleri arasında Goethe-Institut iş birliğiyle Alman sinemasının güncel ve başarılı filmlerini çevrim içi olarak sinemaseverlerle buluşturacak.

Kültür Sanat

Selçuklu mirası Hıdırlık Köprüsü yeniden hizmete hazır

Tokat'ta, Yeşilırmak üzerinde bulunan Selçuklular dönemine ait 771 yıllık Hıdırlık Köprüsü Tokat Belediyesi tarafından restore edildi.

Sinema-TV

Altın Safran Belgesel Film Festivali programı açıklandı

16-18 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek Safranbolu'da gerçekleştirilecek 22. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali programı açıklandı.