Kültür Sanat

Kültür Sanat

Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülü Audrey Diwan'ın

78'inci Uluslararası Venedik Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. İşte en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi oyuncu ödüllerinin sahipleri:

Kültür Sanat

İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali 21 Eylül'de başlıyor

Doğa ve İstanbul temalı İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali 21 Eylül 2 Ekim tarihlerinde CRR'de gerçekleştirilecek.

Sinema-TV

Furiosa: Mad Max bir yıl gecikecek

23 Temmuz 2023'te vizyona girmesi beklenen Mad Max ön filminin bir sene sonra 24 Mayıs 2024 yılında vizyona gireceği açıklandı.

Sinema-TV

Barış Murat Yağcı Survivor All Star 2022'de yarışacak

Survivor All Star 2022'de yarışacak isimler arasında bulunduğunu açıklayan ilk yarışmacı Barış Murat Yağcı oldu.

Turizm

Trabzon'daki Kızlar Manastırı ziyarete açıldı

Kızlar Manastırı, içinde kutsal su bulunan kaya kilisesi ve onun girişinde şapel ile hücrelerden oluşuyor. Kaya kilisesinde kitabeler, 3. Alexios'un eşi Theodora ve annesi Eirene'nin portreleri yer alıyor.

Kültür Sanat

Sivas Şehir Müzesi törenle açıldı

Tarihi kentin zengin kültür mirasını yansıtan Sivas Şehir Müzesi 1884'te dönemin valisi Halil Rıfat Paşa tarafından inşa edilen tarihi binada ziyarete açıldı.

Mutfak

Şeftali reçeli tarifi

Şeftali reçeli malzemeleri nelerdir? Şeftali reçeli nasıl yapılır? Ev yapımı şeftali reçeli tarifi. Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz pratik şeftali reçeli tarifi

Sinema-TV

Barbaroslar dizisinde kim kimdir?

TRT'nin yüksek bütçeli tarihi dizilerinden Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin karakterleri açıklandı

Kültür Sanat

22 Ekim'de başlayacak 25. İstanbul Tiyatro Festivali'nin programı belli oldu

Bu Zamanda Tiyatro sloganıyla 22 Ekim ve 20 Kasım tarihleri arasında tiyatroseverlerle buluşacak 25. İstanbul Tiyatro Festivalinde 25 tiyatro, performans ve dans gösterisi izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Kültür Sanat

Tunceli'deki aile ocağı geleneği Bakır çağına uzanıyor

Bakır Çağı'nın sonu ile Tunç Çağı'nın başı arasında tarihlendirilen iki 'kutsal ocak', Tunceli'deki sosyal yapının önemli unsurlarından Ocak-aile ilişkisi'nin binlerce yıllık olabileceğini...