İnançlar

İnançlar

Morgan Freeman: İnsan doğası denge gerektirir

Dünyaca ünlü aktör Morgan Freeman merak edilenlerini anlattı. Freeman, dünya barışını sağlama konusunda, "Tanrı var ama şeytan da var" dedi.

Hristiyanlık

Sivas'ta Ermeni mezarlığında ayin

Sivas'ın Zara ilçesindeki Ermeni mezarlığında ayin düzenlendi

Diğer

Urartuların 4 farklı ölü gömme yöntemi vardı

Urartuların 4 farklı yöntemle ölülerini defnettiklerine dair bulgular elde edildi.

İslamiyet

Prof. Dr. Tarık Ramazan: İslam'da milliyetçilik yoktur

Uluslararası İslam Dünyası Sempozyumu'nun kapanış oturumunda konuşan Prof. Dr. Tarık Ramazan:, ümmetten birçok anlam çıkarılabildiğini dile getirerek,

İslamiyet

Uluslararası İslam Dünyası Sempozyumu yapıldı

Dünya genç nüfusunun dörtte birinin Müslüman ülkelerdeki gençlerden oluştuğuna dikkati çeken Afsaruddin, bu ülkelerin gençlere yönelik dengeli bir eğitim sistemi oluşturması gerektiğini söyledi.

İslamiyet

New York camii projesinin temeli atıldı

ABD'nin New York kentinde yaşayan Türkler tarafından finanse edilen New York camisi ve eğitim merkezi projesi için temel atma töreni düzenlendi.

Diğer

Dünya İnançları-Amin Fotoğraf Sergisi

Diyarbakır'da tarihi İçkale'deki St. George Kilisesi'nde, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğince, "Dünya İnançları-Amin" adlı fotoğraf sergisi, fotoğrafseverlerin beğenisine sunuldu.

İslamiyet

İlahiyatçı Mustafa Boran: Anne ve Babanın bile nazarı değebilir

18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Mustafa Boran tarafından kaleme alınan Nazarın Kaynağına Bakış başlıklı yazıda, 'Anne Babanın Çocuğuna Bakışında Bile Nazar Olabilir'...

İslamiyet

Sözlerin En Güzeli, En Güzelin Sözleri projesi

Siyer Vakfınca, Hicri 1439 yılı boyunca çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği "Sözlerin En Güzeli, En Güzelin Sözleri" projesi tanıtıldı.

İslamiyet

Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı

Kars'ta, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin 1378. yılı dolayısıyla anma programı gerçekleştirildi