Güncel

Dünya

Korku filmi gibi: Gökten kanlar içinde kuşlar yağdı

Avustralya’da gökyüzünden çığlık atan, gözleri ve gagaları kanayan yaklaşık 60 kuşun düştüğünğ görenler büyük şaşkınlık yaşadılar.

Dünya

Uzaylıları kurtarmak için 51. Bölge 'basılacak'!

ABD'nin gizli deney ve silah geliştirme araştırması yaptığı ama kamuoyunda uzaylıları saklayan ve araştıran askeri üs olduğuna inanılan 51. Bölge yine gündemde.

Dünya

Fransa Uzay Kuvvet Komutanlığı Kuruldu

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Bastille Günü kutlamalarında yaptığı açıklamada, ülkesinin ulusal askeri uzay kuvvet komutanlığı kurduğunu açıkladı.

Dünya

Muz, nohut ve yer fıstığı yetersiz beslenmeye şifa

Bilim insanları, muz, nohut ve yer fıstığı yönünden zengin beslenme tarzının yetersiz beslenen çocukların büyümelerine yardımcı olduğunu tespit etti.

Dünya

Pakistan'ın 'Deprem Adası' kayboldu

Pakistan'da 2013'teki ölümcül depremden sonra sulardan çıkan çamur adası yaklaşık 6 yıl sonra dalgaların altında kayboldu. İşte adanın yok oluşunun resmi:

Yurt

Kurban Bayramı ne zaman, tatil kaç gün olacak?

Tarihi yaklaştıkça, merak edenleri de çoğaldı. Kurban Bayramı ne zaman, hangi tarihte kutlanacak? Bayram tatili kaç gün olacak?

Yurt

Etek giyip akaryakıt istasyonu soydular

Tuzla'da etek giyerek, ellerinde pompalı tüfekle akaryakıt istasyonunu soyan şüpheliler, polis tarafından kovalamaca sonucu yakalandı.

Yurt

Özel okul seçen velilere Bakanlıktan 10 uyarı

Milli Eğitim Bakanlığı velilere özel okul seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken 10 temel nokta açıkladı ve sözleşmeyi satır satır okuyun uyarısı yaptı.

Dünya

Dünyanın en güçlü pasaportuna sahip ülkeler

Pasaportu en güçlü ülkeler

Yurt

Türkiye’den görülecek Parçalı Ay Tutulması 16 Temmuz’da

Astronomi ve astroloji ile yakından ilgilenenlerin heyecanla beklediği Parçalı Ay Tutulması, 16 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşecek.