Güncel

Dünya

İkinci Dünya Savaşı'nın ünlü öpüşen askeri öldü

Times Meydanı'nda bir hemşireyi öptüğü fotoğrafla, savaşın en ünlü askerleri arasına giren Amerikan bahriyesi George Mendonsa 95 yaşında öldü.

Güncel

Ömer M. Koç'tan 14 Şubat'a dair özel hatırlatma

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, hayırseverlik ve bağışçılık konusunda farkındalık yaratmak amacıyla özel mesaj yayınladı.

Dünya

Böcek türlerinin tükenişi eko sistemleri çökertebilir

Böcek türlerinin yüzde 40'ının yakın gelecekte yok olabileceği, bunun eko sistemler üzerinde yıkıcı etki bırakabileceği bildirildi.

Yurt

Patrik Photios’un batık adadaki manastırı

Ateist olduğu için dini kurumlara uzak olan Yunan Başbakan’ın katıldığı törende anılan Patrik Photios’un hikâyesi, İstanbul’un kayıp adası Vordonisi’ye dayanıyor.

Dünya

Kuzey kutbundaki manyetik alanın merkezi değişti

Kuzey kutbundaki manyetik alanın hızla yer değiştiren merkezi, akıllı telefon ve navigasyon sistemlerinde problemlere neden olmaması için güncellendi.

Dünya

Ülkelerin ortalama yaşam süreleri belirlendi

En uzun yaşam süresi İsveç’te, en kısa yaşam süresi ise Letonya'da.

Dünya

Himalaya buzulları küresel ısınma etkisiyle eriyecek

Küresel ısınmanın dünyanın "üçüncü kutbu" olarak bilinen Hindu Kuş Himalaya bölgesindeki buzulları 2100 yılına kadar eriteceği belirtildi.

Yurt

TSSEA anketine göre Türkiye’nin en önemli sorunları

TSSEA-2018 sonuçlarına göre, Türkiye halkı, Türkiye’nin en önemli sorunları olarak; işsizlik, hayat pahalılığı ve Türk lirasının değer kaybetmesini görüyor.

Dünya

Kudüs'teki Kralların Mezarını açma hazırlıkları sürüyor

Kudüs'te eski şehre 700 metre mesafedeki alanda bir mezarlık ve iki ritüel banyosu bulunuyor. Mezarınkral Davud ve Süleymana ait olduğuna inananlar da var.

Dünya

2018 dünyanın en sıcak dördüncü yılı oldu

Berkley Earth iklim bilimcileri, 2018 yılının dünya yüzey sıcaklığının kaydının tutulmaya başlanmasından bu yana en sıcak dördüncü yıl olarak kayıtlara geçtiğini açıkladı.