sanatci

Kültür Sanat

Della Miles Müslüman olduğu için mutlu

4 yıl önce Muğla'ya yerleşip Müslüman olan ABD'li sanatçı Della Miles, Karabük'te İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Göçmenler Günü etkinliğinde sahne aldı.

Kültür Sanat

Okan Bayülgen: Youtube fenomenleriyle yarışmayacağım.

Ünlü sunucu ve sanatçı Okan Bayülgenİ "Ben Türkiye’nin sözüne güvenilir bir televizyoncusu ve sanatçısıyım ama Türkiye’nin güvenilen sanatçılar listesine bir kere bile girmedim ve bundan gurur duyuyorum"...

Kültür Sanat

Ünlü sanatçı Melike Demirağ, önce müzik diyor

Yılmaz Güney'in Arkadaş filmindeki rolüyle 1975'te yıldızı parlayan Melike Demirağ, sanat hayatında yarım asrı geride bırakırken, hayatını müzik ağırlıklı sürdüreceğini, film tekliflerine ise şartlı evet...

Kültür Sanat

Yaşayan Piramit 29 Ocak tarihine dek Sakıp Sabancı Müzesi’nde

ABD'de yaşayan 91 yaşındaki Macar sanatçı Agnes Denes'in "Yaşayan Piramit" adlı eseri yarın Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Kültür Sanat

Orazbek Yessenbayev'in Evren sergisinden resimler

Kazak sanatçı Orazbek Yessenbayev, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için, ipek üzerine tükenmez kalem tekniği ile 45 eser hazırladı.

Kültür Sanat

Ünlü sanatçı Semih Sergen vefat etti

Sinema filmleri ve dizilerde de rol alan, seslendirme dünyasının aranan isimlerinden ünlü tiyatro sanatçısı Semih Sergen, 91 yaşında Bodrum'da dünyaya gözlerini yumdu.

Kültür Sanat

Ana Prvacki, Gate 27 Yeniköy'ün şanslı sanatçı konuğu oldu

Berlin’de yaşayan kavramsal sanat ve enstalasyon sanatçısı Ana Prvacki Gate 27 Yeniköy’de 1 ay boyunca ağırlanacak konuk sanatçı olmaya hak kazandı.

Yaşam

Attila Atasoy: Ayrık otu gibiydim

Ünlü sanatçı adının yanlış söylenmesinden sitem ederek, "Attila yani 2 't', tek 'l'yi asla öğretemedim bir türlü bizim milletimize. Her yerde Atilla yazıldı. Baktım baş edemiyorum, artık boşladım"...

Yahudilik

Şomer negiah inancı gereği Yahudi Şarkıcı Yuval Dayan, Joe Biden'in elini havada bıraktı

İsrailli Dindar Yahudi pop şarkıcısı Yuval Dayan, dini gerekçelerle ABD Başkanı Joe Biden'ın elini sıkmadı.

Kültür Sanat

Bülent Ortaçgil, Elli Buçuk albümünü tanıttı

Müzik hayatındaki 53. yılını kutlayan ünlü sanatçı Bülent Ortaçgil, 53 yıllık sanat yolculuğunu, ikili albümle taçlandırdı.

Kültür Sanat

Suna Keskin AA muhabirine derdini anlatamadı!

Röportaj yaparken 'çok bilmiş' edası ile sanatçıları dinlemek yerine, onları kendi istediklerini söyletmeye yönlendiren 'muhabir' Dilek Dallıağ, Suna Keskin'e akıl vermeye kalktı!

Kültür Sanat

Bazaart Projesi 2022 başvuruları 20 Aralıkta başlayacak

Bazaart 2022'nin başvuruları 20 Aralık 2021’de başlıyor.