saglik

Sağlık

Kadınlar ve erkekler için günlük kalori ihtiyacı formülü

Bir insana gereken kalori ihtiyacını hesaplayabilmek için bireysel bazal metabolik hızı hesaplamak gerekir. Bireysel bazal metabolik hızı hesaplamak için birkaç formül vardır.

Teknoloji

TikTok kullanıcılarına ruhsal sağlık desteği verecek

Sosyal medya platformu TikTok, zihinsel sağlık sorunları ve intihar düşüncesi taşıyan kullanıcıları için destek özelliğini devreye soktu.

Sağlık

Boyun düzleşmesinin nedenleri ve belirtileri

İnsanların omurgasının boyun kısmındaki kavis bölüm neden düzleşir, sağlık açısından sakıncaları nelerdir? Boyun düzleşmesi denilen servikal kifoz nasıl tedavi edilir?

Sağlık

Yoğurtun tansiyona faydası bilimsel olarak kanıtlandı

Yoğurt yemenin yüksek tansiyonu düşürdüğünü belgeleyen bilim insanları, yoğurdun normal seviyede tansiyonu etkilemediğini gözlemledi.

Sağlık

Şeftali ve nektarinin sağlığa faydaları

Şeftalinin kadifemsi ve yumuşak görüntüsüne bol sulu ve şekerli tadı eşlik ederken; erik ile aşılanmasından elde edilen nektarin daha sert ve tüysüz yapısıyla tercih edilebiliyor.

Sağlık

Çocukları okula bağışıklık kalkanıyla göndermek için

Öğrenciler, bağışıklık sistemi ne kadar güçlü olursa okul dönemi hastalıklarına karşı o kadar güçlü olur.

Sağlık

Okullarda Koronavirüse rastlanırsa ne olacak?

Okullarda Kovid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberine göre, sınıflarda covid 19 virüsü tespit edilirse neler yapılacak?

Sağlık

Ölümcül 4 damar hastalığı

Damarlar, sürekli çalışan tüm organlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı fonksiyonlarını kaybederek, sağlık açısından tehlikeli olabiliyorlar.

Yurt

YÖK Üniversitelerdeki Koronavirüs tedbirlerini açıkladı

Kovid-19 tedbirleri bağlamında üniversitelerdeki eğitim öğretim süreci ve kampüslerde alınması gereken önlemlere ilişkin detaylı bilgilerin yer aldığı rehberler üniversitelerle paylaşıldı.

Yurt

Öğrencileri koronavirüsten korumak için okullarda alınması gereken önlemler

Okullarda yüz yüze eğitim hazırlıkları sürerken anne baba ve öğretmenler, çocukların koronavirüsten ve Delta varyantından korunması için çaba sarf ediyor.

Ruhsal

Ruh ve beden sağlığı için; esne, uza, hareket et!

Pandemi sürecinde yoğun kaygıyla yıpranan ruhsal sağlığınızı nasıl koruyup iyileştirebilirsiniz?

Sağlık

Sportif bedenleri korumak için önemli 6 besin

Beden sağlığını korumanın ve formda kalmanın anahtarı; dengeli beslenme ve egzersiz yapmaktan geçiyor. Egzersiz yaparken, bedenin ihtiyaç duyduğu önemli besinler ihmal edilmemeli.