saglik

Sağlık

İstanbul'da acil servislerde gecede 51 bin hastaya hizmet

İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'da kamu hastanelerinin bir gecede 51 bin acil servis hastasına, günde ise 260-270 bin insana dokunduğunu söyledi.

Sağlık

Artvin akılcı antibiyotik kullanımında yine ilk sırada

Artvin'de yapılan bilgilendirme çalışmaları sayesinde antibiyotik kullanım oranı düştü. Şehir, akılcı antibiyotik kullanımında son 7 yıldır zirvedeki yerini koruyor.

Sağlık

Reçete ve faturaların teslim süresi uzatıldı

Sağlık hizmet sunucularının 2019 Mayıs dönemi için SGK'ya teslim etmesi gereken reçete ve faturaların teslim süresinin 21 Haziran'a kadar uzatıldı.

Sağlık

Sağlık için günde 30 dakika yürüyüş şart

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hareketsizliğin ölüme neden olan risk faktörleri arasında 4'üncü sırada yer aldığını belirterek, sağlık için hareket edilmesi çağrısı yaptı.

Mutfak

Bayramda kilo almamanın püf noktaları

Bayramda ne yemeli, ne içmeli? Yerken nelere dikkat etmeli?

Yaşam

Çok sık yapılan tatil hataları

Bayram ve yaz tatilini Keyifli ve sağlıklı geçirmek için bunlara dikkat etmek ve herkesin kolaylıkla düştüğü hatalara düşmemek gerekiyor.

Turizm

Tatile çıkanların alması gereken önlemler

Bu pratik bilgiler sizin tatilde sağlığınızı korumanızı sağayacaktır.

Sağlık

Bayram detoksu ve detoks çorbası tarifi

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, bayramı sağlıkla geçirebilmek için detoks önerisinde bulundu!

Turizm

Seyahatlerin sağlığa 5 faydası

Yoğun ve stresli iş hayatınız elbetteki duyguları ve sinir sistemini yıpratır. Bilim adamları çalışırken, dört gözle beklenen tatillerin insanları mutlu ettiğini savunuyor.

Kültür Sanat

Sanat psikoterapi atölyelerinde üretilen eserler sergilenecek

28-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek sergide sanat psikoterapi atölyelerinde fotoğraf, resim, seramik, ebru ve el sanatları eserleri sergilenecek.

Sağlık

Ramazan'da yürünmesi en ideal saatler

Ramazanda En İdeal Egzersiz Yürüyüş. Ama doğru zamanda yapılması çok önemli.

Sağlık

İftarda ve sahurda nelere dikkat etmeli

Yaklaşık 17 saat süren ve sıcak havalara denk geliyor. Bu ayda da diğer aylarda olduğu gibi dengeli beslenmek oldukça önemlidir. Peki nasıl dengeli beslenebiliriz?