saglik

Sağlık

Bulaşıcı hastalıklardan korunmanın püf noktaları

Özellikle çocukların toplu olarak kullandığı mekanlarda bakteri ve virüslerin yayılma oranı oldukça fazla. Kışın çocuklarda sık rastlanan hastalık belirtilerine dikkat!

Yaşam

Ayşen Gruda'ya üç kuruşluk dava açıldı

Ayşen Gruda, sağlık problemleri nedeniyle 'Kırkından Sonra' adlı oyunun kadrosundan ayrıldı. Yapımcı, 73 yaşındaki sanatçıya 3 kuruşluk alacak davası açtı

Sağlık

Spor yapanlara özel sağlık tavsiyeleri

Sağlıklı kalmak adına gidilen spor salonları belli kurallara uyulmadığı durumlarda gizli tehlikeler barındırabilmektedir.

bilimsel

Bir fincan kahvenin pek de zararı yokmuş!

Kahve tiryakilerini sevindirecek bilimsel araştırma sonuçlarına göre; kahve içen erkek ve kadınların, hiç kahve içmeyenlere göre kronik hastalıklara daha az yakalanıyor.

Sağlık

Yeni yıla fit girmek isteyenler için diyet programı

Yılbaşı öncesi ve sonrası toplam 1 haftalık beslenme programı ve yeni yılın ilk günü için ödem atıcı çay

Sağlık

Yılbaşında sağlıklı beslenmek için 8 tavsiye

Yeni yıl akşamı, sağlık sorununu yaşamamak için önemli tavsiyeler.

Sağlık

Yılbaşı sofrasında yapılmaması gereken 3 önemli hata

Yeni yıl keyfiniz tatsız noktalanmasın… Geceniz çok tatsız şekilde hatta acil serviste noktalanmasına neden olabiliyor.

Ruhsal

Dans etmek hem bedene hem akla şifa

Yrd. Doç. Dr. Yıldız Erdoğanoğlu, dans etmenin insan sağlığı için çok faydalı yönleri olduğunu söyledi. Uzmanlara göre dans etmek, beynin hafıza ve karar vermeyle ilgili bölgesini genişletiyor.

Teknoloji

Sağlık hizmetlerini dönüştürecek 10 teknoloji

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY, genombilimden, teletıp ve 3D biyobaskıya sağlık hizmetlerini dönüştürecek ve dünya genelinde insanları daha sağlıklı kılacak 10 yeni teknolojiyi mercek altına...

Sağlık

Yeni yıla sağlıklı başlamak için 7 öneri

Yeni yılın coşkusu ile yemekte ölçüyü fazla kaçırmak ve yanlış besinleri seçmek, mide ve bağırsak problemleri ile kilo alımına yol açabiliyor. Yılın son gününden itibaren beslenme ile ilgili birkaç pratik tedbir...

Mutfak

Salata hafızayı 11 yıl gençleştiriyor

Bilim insanları, her gün bir porsiyon salata, marul, ıspanak gibi yeşillik yiyenlerin ilerleyen yaşlarda daha güçlü hafızaya sahip olduğunu ortaya koydu.

Sağlık

Türlkiye'de AIDS vakası arttı

Tüm uyarı ve kampanyalara rağmen antibiyotik kullanımı katlandı. Türkiye uluslararası karşılaştırmada kişi başına düşen MR cihazını en çok kullanan ülke oldu.