istanbul-buyuksehir-belediyesi

Kültür Sanat

İstanbul Kavuştayı Konser Takvimi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ tarafından düzenlenen İstanbul Kavuştayı konser serisi, 22 Eylül'de Zeytinburnu Meydanı’ndaki Simge konseriyle başlıyor.

Kültür Sanat

Mevlanakapı ve Silivrikapı Kara Surları Ziyaretçi Merkezleri açıldı

İstanbul Kara Surları Açık Hava Müzesi çalışmalarının ilk bölümünü tamamladı. Mevlanakapı ve Silivrikapı Kara Surları Ziyaretçi Merkezleri törenle ziyarete açıldı.

Yurt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yurt başvuru sonuçları açıklandı

İBB’nin Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları başvuru sonuçları açıklandı. Sonuçlar yurtsonuc.ibb.gov.tr web sitesinde erişime açıldı.

Yurt

İBB yurtlarına başvurular başladı

İBB, 2022-2023 akademik yılında, 6’sı kız, 4’ü erkek 10 yükseköğrenim öğrenci yurdunda üniversiteli gençleri ağırlayacağını, yurtlarda kalmak isteyen öğrencilerin bugünden itibaren başvuru yapabileceğini...

Yurt

İstanbulkart'ta online başvuru ve eve teslimat devri başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin ulaşım kartlarına kolayca erişebilmesi için Öğrenci İstanbulkart'ta online başvuru ve adrese teslimat dönemine geçtiğini açıkladı.

Yurt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi memur alımı sınav sonuçları açıklandı

İBB’nin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personel alımı için yaptığı sözlü sınav sonuçları açıklandı. KPSS puanı ile başvuru yapanlar arasından toplam 89 aday başarılı olarak atanmaya hakkı...

Yaşam

Koç Holding çalışanları SemtPati festivaline imza attı

SemtPati Projesi kapsamında düzenlenen SemtPati festivalinin hedefi Koç Topluluğu çalışanlarında ve ailelerinde, sokak hayvanları konusunda farkındalık yaratmak ve onları köpek sahiplenmeye teşvik etmekti.

Kültür Sanat

Resmin Türkçesi sergisi

‘Resmin Türkçesi: Türk Dünyasının Tuvalde Buluşması’ sergisi, 28 Haziran-3 Temmuz 2022 tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

Kültür Sanat

Resmin Türkçesi, Tophane-i Amire'de sergileniyor

Küratörlüğünü Sakit Mammadov'un yaptığı “Resmin Türkçesi: Türk Dünyasının Tuvalde Buluşması” sergisi, 28 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Moda

İstanbul'u masasında isteyenlere özel Karaca X İst Collection

İstanbul’un temel simgelerinden Kız Kulesi, Galata Kulesi, Boğaz Köprüsü, Ada Vapuru ve Medusa heykeli; Karaca X İst Collection ile İstanbul aşıklarının sofralarına konuk olacak.

Kültür Sanat

İstanbul'da Bir Tatlı Huzur konserleri başlıyor

22-27 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Bir Tatlı Huzur konserleri ücretsiz dinlenebilecek.

Yurt

İBB'nin 2022 bütçesi 43 milyar 650 milyon TL oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2022 yılı bütçesinin 43 milyar 650 milyon TL olması oy çokluğuyla kabul edildi.