belgesel

Sinema-TV

Gordion’un Çobanları belgeseli VEKAM Özel Ödülü’nü aldı

33. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde “Gordion’un Çobanları” VEKAM Özel Ödülü’nün Sahibi Oldu

Sinema-TV

Bodrum'un sualtı envanteri çıkarılıyor, doğal ve arkeolojik güzellikleri belgesel oluyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, sualtı envanterinin çıkarılması, doğal ve arkeolojik güzelliklerinin tanıtılması amacıyla belgesel çekiliyor.

Sinema-TV

TRT2 yeni yayın dönemine başladı

Yeni yayın dönemi bugün başlayan TRT 2, mevcut yapımlarının yanı sıra izleyicilere 11 yeni program sunacak.

Sinema-TV

Boğaziçi Film Festivali için başvurular başladı

21 – 28 Ekim tarihleri arasında onuncu yaşını kutlayacak Boğaziçi Film Festivali’nin ulusal ve uluslararası film yarışmaları ve endüstri bölümü Bosphorus Film Lab’e başvurular başladı!

Güncel

İstanbul Valiliği'nin Geçmişten Geleceğe Miras: Ayasofya belgeseli

İstanbul Valiliği, Ayasofya’nın ibadete açılışının ikinci yıl dönümü dolayısıyla “Geçmişten Geleceğe Miras: Ayasofya” belgeseli hazırladı.

Sinema-TV

Boğaziçi Film Festivali'nde belgeseller için metraj sınırı yok

Boğaziçi Film Festivali'nde Ulusal Kısa Belgesel Yarışması’nın kapsamı genişletildi. Metraj sınırı olmaksızın tüm belgesel filmler Ulusal Belgesel Yarışması’na başvurabilecek.

Kültür Sanat

Yıldız Kenter belgeselinin prömiyeri Yıldız’ın Yıldızları ile yapılacak

ENKA Sanat yapımı, ünlü sanatçı Yıldız Kenter’in hayata ve tiyatroya bıraktığı izleri anlatan Caniko belgeselinin ilk gösterimi 20 Haziran’da ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.

Xfiles

Nazilerin Hayalet Denizaltıları: U-botlar

U-bot (U-boat) Almanca denizaltı anlamına gelen "Unterseeboot" kelimesinden kısaltılmış ve zamanla Alman Denizaltılarını tanımlamak için kullanılır hale gelmiş bir tarihi terim.

Sinema-TV

Yıldız Kenter Belgeseli'nin çekimleri başladı

Yıldız Kenter Belgeseli'nin, Temmuz ayında ENKA Sanat’ta gerçekleştirilecek prömiyer gösterimiyle izleyiciyle buluşması hedefleniyor.

Sinema-TV

Efsaneler Belgeseli efsaneleri buluşturdu

Yönetmen Tuluhan Tekelioğlu imzalı Efsaneler Belgeselinin Feriye Sarayı’nda gerçekleşen galasında Ayşe Kulin, Cüneyt Arkın, Nevra Serezli, Ömer Özkan ve Süleyman Saim Tekcan bir araya geldi.

Sinema-TV

Ressam Bob'un hayatı Netflix belgeseli oldu

TRT’de yayımlanan resim programlarıyla tanınan ressam Bob olarak ünlenen Bob Norman Ross’un hayat hikayesi Netflix tarafından belgesel olarak çekildi.

Kültür Sanat

Nevşehir Turizm Filmleri Festivali ödülleri verildi

Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen festivalin son günündeki ödül töreni Paşabağı'nda peribacaları arasında renkli görüntülere sahne oldu.