Yeniçağ

Yeniçağ

Krampus Gecesi

Noel Baba'nın çocukları hediyelerle sevindrimesinin aksine, Avrupa'daki antik halk inanışı dehşet sahneleri içeriyordu. Gizemlerin Kraliçesi yazarımız Ferda Ercan Uyulan, Noel öncesi kutlanan pagan geleneği Krampus...

Yeniçağ

Uğurlu sayınız kaç ve Uğurlu sayınıza göre karakteriniz nasıl?

Numerolojiye göre her insanın bir uğurlu sayısı vardır ve o sayı kendisinin nasıl bir karakter taşıdığının göstergesidir. İşte numerolojiye dair temel bilgiler ve uğurlu sayınızı bulma yöntemi:

Yeniçağ

Satvik beslenme nedir? Satvik diyet neden yapılır.

Satvik yiyecekler, doğanın sunduğu saf gıdalardır; insanın sağlığını, beden ve zihinsel gelişmesini sağlarlar. Satvik gıdalar, vücudu güçlendirirken zihni temizler ve zekanın gelişmesine neden olurlar.

Yeniçağ

Edirneli kadınlar kahkaha yogasıyla stres attı

Edirne'de kadınlara yönelik "kahkaha yogası" etkinliği düzenlendi.E dirne Kadın Merkezi Danışma Derneği'nce kentteki bir düğün salonunda düzenlenen etkinliğe...

Yeniçağ

Prof. Dr. Temel Yılmaz, diyabette açlık diyeti tedavisini anlattı

Gazete Habertürk yazarı Prof. Dr. Temel Yılmaz, diyabette açlık diyeti ile hayatı kurtulan Elizabeth'in hikayesini yazdı ve diyetin sürdürülebilir olmadığına dikkat çekti.

Yeniçağ

Sina Dağı'nı özel kılan yaratılış özelliği

Sina Dağı kristal oluşuma sahiptir, manyetik enerjisi ile boyutlar arasında ruhsal tekamülü sağlayabilecek bir mekandır. Yazarımız Havvanur İncekara'nın yazısında Sina Dağı'nın mistik sırlarını...

Yeniçağ

Bodrum'da nartugan kutlaması

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 8'incisi gerçekleştirilen "nartugan" kutlamasına katılanlar, sahilde yakılan ateş etrafında dans edip, dilek ağacına çaput bağladı.

Yeniçağ

Dokuz Eylül Üniversitesi, vegan yemek menüsü veriyor

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) hayvansal gıda yemeyen öğrenciler için yemek menüsüne vegan yemekleri dahil etti.

Yeniçağ

Mustafa Boran: Nazar, elektrik gibi çarpabilir

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Mustafa Boran, "Ancak nazarın meydana gelmesinin en önemli kaynağı haset duygusudur. Bu duyguda kin ve düşmanlık vardır"

Yeniçağ

Okullarda Mindfulness çalışmalarının yararları

Mindfulness pratiklerinin öğrenciler tarafından uygulanması; akademik başarıyı, zihinsel sağlığı, kişiler arası ve kişisel ilişkileri geliştiriyor.