Yeniçağ

Yeniçağ

Prof. Dr. Temel Yılmaz, diyabette açlık diyeti tedavisini anlattı

Gazete Habertürk yazarı Prof. Dr. Temel Yılmaz, diyabette açlık diyeti ile hayatı kurtulan Elizabeth'in hikayesini yazdı ve diyetin sürdürülebilir olmadığına dikkat çekti.

Yeniçağ

Sina Dağı'nı özel kılan yaratılış özelliği

Sina Dağı kristal oluşuma sahiptir, manyetik enerjisi ile boyutlar arasında ruhsal tekamülü sağlayabilecek bir mekandır. Yazarımız Havvanur İncekara'nın yazısında Sina Dağı'nın mistik sırlarını...

Yeniçağ

Bodrum'da nartugan kutlaması

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 8'incisi gerçekleştirilen "nartugan" kutlamasına katılanlar, sahilde yakılan ateş etrafında dans edip, dilek ağacına çaput bağladı.

Yeniçağ

Dokuz Eylül Üniversitesi, vegan yemek menüsü veriyor

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) hayvansal gıda yemeyen öğrenciler için yemek menüsüne vegan yemekleri dahil etti.

Yeniçağ

Mustafa Boran: Nazar, elektrik gibi çarpabilir

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Mustafa Boran, "Ancak nazarın meydana gelmesinin en önemli kaynağı haset duygusudur. Bu duyguda kin ve düşmanlık vardır"

Yeniçağ

Okullarda Mindfulness çalışmalarının yararları

Mindfulness pratiklerinin öğrenciler tarafından uygulanması; akademik başarıyı, zihinsel sağlığı, kişiler arası ve kişisel ilişkileri geliştiriyor.

Yeniçağ

Mevlevi semasındaki semboller

Semanın sembolleri nelerdir. Mevlevi seması neyi sembolize ediyor? Semadaki selamlar ne anlatıyor? Semada giyilen elbiseler ve sergilenen davranışlar neyin sembolü?

Yeniçağ

1. Ulusal Apiterapi Kongresi sona erdi

1. Ulusal Apiterapi Kongresinde; bal, polen, bal mumu, arı sütü, propolis, arı zehiri ve diğer arı ürünlerinin sağlık koruyucu ve iyileştirici olarak kullanıldığı geleneksel bir terapi yöntemi o

Yeniçağ

Nefes terapisi ile şiddet önlenebiliyor

Sahabe Sa'd Bin Ebu Vakkas tarafından da uygulandığı söylenen nefes tekniklerinin müfredata alınması isteniyor. Yanlış nefes almak öfke ve şiddete sebep olurken, doğru nefes alma tekniklerini ile öfkenin önlenebiliyor....

Yeniçağ

Postnişin postu neden kırmızıdır?

Postnişin, Mevlana'nın makamını temsil etiği için sema sırasında çok dikkatli olması gerektiyor. Postun kızıllığı ise bakın neyi simgeliyor?