Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 29 Nisan 2022

Kim Demiş Kötüyüz Diye, Olga, Yetenekli Bay Cage, Zebun, Tam Kafadan Karavana, İkiz, Aynasız Haluk, Yakaza: Zehirli Kabile, Zeko İçin, Annemin Zamanı bu hafta sinema salonlarında vizyona girecek filmler.

Sinemalarda bu hafta: 29 Nisan 2022

Olga

Cannes Film Festivali dahil olmak üzere 15'in üzerinde ödüle layık görülen Olga, ülkesinden uzakta İsviçre’de yaşayan 15 yaşındaki Ukraynalı bir jimnastikçinin olimpiyatlarda altın madalyaya ulaşma hayallerini konu alıyor.

Kim Demiş Kötüyüz Diye?

Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Kim Demiş Kötüyüz Diye?, suçlu hayvanlardan oluşan usta bir haydut çetesinin örnek birer vatandaş olmaya çalışmasını konu ediniyor. 

Aynasız Haluk

Bülent İşbilen'in yönettiği, Tolgahan Sayışman, Erdal Özyağcılar, Algı Eke, Sarp Bozkurt ve Öznur Serçeler'in başrolleri paylaştığı komedi türündeki Aynasız Haluk, karısının terk ettiği bir komiserin başından geçen eğlence, aşk ve macera dolu hikâyeyi konu alıyor.

Yetenekli Bay Cage,

Komedi, suç ve aksiyon türündeki, ünlü aktör Nicolas Cage'in başrolde olduğu Yetenekli Bay Cage, artık istediği işleri alamaz olan ve parası da suyunu çekmeye başlayan Nic Cage'in başından geçenleri ekrana taşıyor. 

Zebun

Korku türündeki Zebun, eşi Esma ve küçük kızı ile birlikte mutlu bir hayatı olan Kenan'ın, yaptığı bir iş seyahati sonrası halüsinasyonlar görmeye başlamasıyla değişen yaşamını konu ediniyor. 

Tam Kafadan Karavana
Ali Biçim, Mesut Can Tomay, Efekan Can, Burak Güneş ve Serkan Dağlı'nın başrolleri paylaştığı Tam Kafadan Karavana, mali sıkıntılarla boğuşan bir e-spor takımının, bu şartlarda turnuvaya hazırlanmaya çalışması sırasında olanları anlatıyor. 

İkiz

İkiz oğullarından birinin hayatına mal olan trajik bir kazanın ardından Rachel ve eşi Anthony’nin korku dolu hikâyesini konu alan İkiz, çiftin hayatta kalan çocukları Elliot ile yeni bir hayat kurmak için taşındıkları yerde yaşadıkları olayları beyaz perdeye taşıyor.

Yakaza: Zehirli Kabile

Hakan Aydın'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Yakaza: Zehirli Kabile, yaşadıkları köyde bir anda tüm düzenleri bozulan bir ailenin hikâyesini anlatıyor.

Zeko

Komedi ve dramı aynı anda içeren Peter Mimi'nin yönettiği Zeko İçin, ülkenin en zeki çocuğu yarışmasına katılacak olan Zeko ve ailesinin bu süreçte yaşadıklarını konu ediniyor. 

Annemin Zamanı

Hüsnü Hakan Gürtop'un yönetmenliğini üstlendiği Annemin Zamanı, köyden kente göç eden ve yaşlılığında şehir hayatına mecbur kalan bir Anadolu kadınının hikâyesini konu alıyor. 

Yorumlar