sinema

Medya ve Sinema-TV

12. Engelsiz Filmler Festivali'nde ödüller verildi

Türk ve dünya sinemasının öne çıkan ödüllü filmlerini sinemaseverlerle buluşturan 12. Engelsiz Filmler Festivalinde ödüller sahiplerini buldu.

Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda Bu Hafta: 14 Haziran 2024

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta dördü yerli, 9 yeni film izleyiciyle buluşacak. Vizyondakilerde bu hafta komediden korkuya, bilim kurgudan animasyona filmler yer alıyor. İşte haftanın filmleri:

Medya ve Sinema-TV

Venom: Son Dans filmi 25 Ekim’de vizyona girecek

Venom: The Last Dance, kaotik ve komik bir gezi vaat ediyor ve anlatı bütünlüğü ve Sony'nin paylaşılan evreninin genel kalitesiyle ilgili olası sorunlara işaret ediyor. Venom: Son Dans filminin fragmanı...

Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 07 Haziran 2024

Sinema salonlarında bu hafta komediden korkuya, bilim kurgudan animasyona, 11 yeni film izleyiciyle buluşacak. İşte vizyondakiler:

Medya ve Sinema-TV

12. Engelsiz Filmler Festivali yarın başlıyor

Engelsiz Filmler Festivali bu yıl 7-13 Haziran arasında Ankara'da Paribu Cineverse ANKAmall ve Goethe-Institut salonlarında izleyicilerle buluşacak

Medya ve Sinema-TV

25. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri verildi

25. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri törenle sahiplerini buldu

Medya ve Sinema-TV

Frankfurt Türk Film Festivali FTFF 2024 Vefa ve Yaşam Boyu Onur Ödülleri verildi

Festivalin açılış etkinlikleri kapsamında, Frankfurt Türk Film Festivali konukları, Frankfurt Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen resepsiyonda ağırlandı.

Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 31 Mayıs 2024

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 10 film vizyona girecek. İşte haftanın yeni filmleri...

Kültür Sanat

Engin Altan Düzyatan: Anadolu topraklarında çok fazla hikaye var

Oyuncu Engin Altan Düzyatan, "birbirinden farklı rolleri oynamayı ve bunları deneyimlemeyi seviyorum. Yeni şeyler öğreniyorum ve bu öğrendiklerimin yanıma kar kaldığını düşünüyorum." dedi.

Kültür Sanat

Türkan Şoray: En çok Yılmaz Güney ile başrol oynamak isterdim

Yeşilçam'ın ünlü kadın oyuncularından Türkan Şoray bir hayranının, hangi erkek başrol oyuncusuyla daha fazla oynamak isterdiniz sorusuna “Yılmaz Güney” yanıtını verdi.

Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda Bu Hafta: 24 Mayıs 2024

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta komediden korkuya, bilim kurgudan animasyona 8 film izleyiciyle buluşacak. İşte vizyondakiler:

Medya ve Sinema-TV

Frankfurt Türk Film Festivali'nde yarışacak filmler belli oldu

Festivalin yarışma kategorilerinde ise hem Türkiye'den hem de Almanya'dan gelen filmler yer alıyor. İşte kategorilerine göre bu yılın finale kalan filmler