Sinema-TV

Esenler Film Günleri 11-15 Kasım tarihleri arasında yapılacak

Esenler Film Günleri kapsamında “Esenler Kısa Film Yapım Desteği” için başvurular başladı. Son Başvuru tarihi 30 Eylül olarak açıklandı.

Esenler Film Günleri 11-15 Kasım tarihleri arasında yapılacak

Esenler Belediyesi tarafından 11-15 Kasım tarihleri arasında 3’üncüsü gerçekleştirilecek “Esenler Film Günleri”nde bu yıl kısa film yapım destekleri de yer alacak.

“Esenler Kısa Film Yapım Desteği için başvurularda, ön jüri tarafından seçilecek finalistler arasından dereceye giren 3 projeye yapım desteği sağlanacak.

“Esenler Film Günleri” çatısı altında düzenlenen “Esenler Kısa Film Yapım Desteği” için başvurular başladı. Tema ve tür kısıtlaması bulunmaksızın; Türkiye’den yapımcı ve yönetmenlerin kısa metraj film senaryoları ile katılım sağlayabileceği “Esenler Kısa Film Yapım Desteği”ne başvurular 30 Eylül tarihine kadar yapılabilecek.

“Esenler Kısa Film Yapım Desteği” kapsamında ön jüri tarafından belirlenerek finale kalan 10 proje, ödüller için yarışacak. Ana jürinin finalistler arasından seçtiği 3 proje, 40'ar Bin TL yapım desteği almaya hak kazanacak.

Kısa film alanındaki yönetmen ve yapımcıları, film endüstrisi profesyonelleri ile buluşturan ve onlara yapım aşamasında destek olan “Esenler Kısa Film Yapım Desteği”, senaryo aşamasındaki projelerin üretimine yardımcı olmayı ve bu projelere destekle kısa film türüne katkı sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca projelerin tanıtılarak uzman yapımcılar tarafından maddi ve manevi destek almalarını hedefleyen “Esenler Kısa Film Yapım Desteği”, senaryo sürecindeki projelerin yönetmen ve yapımcılarına da proje geliştirme, sunma ve uluslararası festivaller noktasında eğitimler vererek sinema sektörüne uzun vadede faydalı olmak için gerçekleştiriliyor.

“Esenler Kısa Film Yapım Desteği”ne başvuru yapmak için www.esenlerfilmgunleri. com adresi ziyaret edilebilir.

Yorumlar