Sinema-TV

En popüler James Bond: Timothy Dalton

sinemanın ünlü İngiliz ajanı James Bond'u beyazperdede Daniel Craig’in ardından kimin oynayacağı merak edilirken, bugüne dek aynı rolü canlandıranların en popüler ismi Timothy Dalton seçildi.

En popüler James Bond: Timothy Dalton

Independent'in  James Bond'u bugüne kadar canlandıran aktörler arasında en çok Timothy Dalton'ın popüler olduğu ortaya çıktı.

Dalton, Ian Fleaming'in yarattığı ikonik MI6 ajanını ilk kez 1987 yapımı The Living Daylights'da canlandırmıştı. Dalton rolü o dönem Roger Moore'dan devralmıştı. Ünlü aktör 007'ye 1989 yapımı Licence To Kill'de de hayat vermişti.

Bugüne kadar meşhur karakteri 6 aktör canlandırdı.

Screen Rant'in bildirdiğine göre Casumo şirketinin gerçekleştirdiği araştırmada söz konusu 6 aktörün roldeki popülaritesi sıralandı. IMDb verileriyle hazırlanan listede Dalton, 10 üzerinden 7,3 puanla ilk sırada yer alırken onu 7,2 puanla Daniel Craig izliyor. Üçüncü sıradaki Sean Connery 6,9 puan aldı. İlk üç sıradaki ismi Pierce Brosnan, Roger Moore ve George Lazenby takip etti.

Bununla birlikte popüler kültür haberleri yapan LADbible'ın Twitter hesabından sorduğu "En popüler James Bond kim?" sorusuna verilen yanıtlar, We Gıt This Covered'a göre hayranların Sean Connery'yi tercih ettiğine işaret ediyor.

Tıpkı eski aktörlerin hangisinin daha iyi olduğunun belirlenememesi gibi Daniel Craig'den sonra Bond'u kimin devralacağına yönelik tartışma da hayli hararetli. İsmi geçen oyuncular arasında Tom Hardy, Idris Elba, Henry Cavill, Regé-Jean Page yer alıyor.

Craig'in son kez Bond olarak görüldüğü Ölmek İçin Zaman Yok (No Time To Die) 1 Ekim'de vizyona girdi.

Yorumlar