Kültür Sanat

Kültür Sanat

39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın onur yazarı Nazlı Eray

31 Ekim - 8 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın teması Kitabın Büyülü Dünyası, Onur Yazarı Nazlı Eray olacak

Kültür Sanat

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden ödüllü şiir ve öykü yarışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin MacBook Air ödüllü Smyrna Edebiyat Yarışması öykü ve şiir olmak üzere iki dalda düzenlenecek.

Kültür Sanat

43 sanatçıdan Pandemi Günlerinde Fotoğraf sergisi

İstanbul Modern'de 43 sanatçının pandemi günlerinde gerçekleştirdikleri yeni çalışmaları içeren Pandemi Günlerinde Fotoğraf sergisi 15 Kasıma kadar görülebilir.

Mutfak

Dünya Süt Gününde sütün önemi bilinmeli

COVID-19 salgınında kritik rolü ortaya çıkan güçlü bir bağışıklık sistemi için protein yönünden de zengin sütü her gün içmek gerekiyor.

Sinema-TV

Supernatural dizisinin 14. sezonu başlıyor

Dünyayı korumak için canavar ve hayaletlerle savaşan iki kardeşin hikayelerini anlatan Supernatural dizisi, Haziran ayı boyunca her salı 21.30’da FX kanalında yayınlacak.

Sinema-TV

Mumya Krallığı belgeseli National Geographic'te başlıyor

National Geographic’in yeni belgesel dizisi Mumya Krallığı'nın ilk bölümü 3 Haziran Çarşamba günü saat 22.00’de başlayacak.

Sinema-TV

Bülent Ersoy yarışma programında jüri oldu

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy, Show TV’de 1 Haziran itibarıyla yeni bölümleri yayınlanmaya başlayacak Kuaförüm Sensin yarışmasında jüri koltuğuna oturdu.

Mutfak

Kara mürverin faydaları

Özellikle C vitamini bakımından zengin kara mürverin direnç artırıcı ve güçlendirici etkisi var.

Mutfak

Midye baklava tarifi

Midye baklava, evde kolaylıkla yapılabilen bir tatlı. Şerbetli tatlı sevenlerin vazgeçemeyeceği lezzetlerden midye baklava nasıl yapılır?

Kültür Sanat

Oruç Aruoba vefat etti

Ünlü akademisyen yazar, şair ve felsefeci Oruç Aruoba 72 yaşında hayata gözlerini yumdu.