Galeriler

Van'daki Urartu Şaheseri: Ayanis Kalesi

Van'ın Tuşba ilçesindeki Urartu dönemine ait önemli eserlerinden Ayanis Kalesi; arkeolojik kazı ve restorasyon çalışmalarının ardından turizme açılacak.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki kaya resimleri

Hakkari'deki petrogliflerin yaşının ancak sistematik araştırmalarla ortaya çıkabilecek.

Karslı İşçiler direk dikerken hazine buldular

Kars'ın Kağızman ilçesinde, elektrik direği dikmek için yapılan kazıda, üzerinde Hazreti İsa portresi olan Ortaçağ dönemine ait 444 bakır Bizans sikkesi bulundu.

Giresun'un Meryem Ana Manastırı

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi Kayadibi köyünde Karadeniz yaylalarına yaklaşık bir saat mesafedeki Meryem Ana Manastırı alternatif kültür turizmi imkanı sağlıyor.

Dünyada benzeri olmayan Medusa tasviri

Kibyra Antik Kenti'nde Medusa'yı tasvir eden "Opus Sectile" tekniği ile renkli mermerlerden inşa edilen mozaiğin dünyada benzeri yok

İznik Yeşil Cami

Çandarlı Halil Hayrettin Paşa tarafından yaptırılan ve adını minaresini kaplayan yaklaşık 12 bin parça turkuaz, mavi ve yeşil renkli çinilerden alan İznik Yeşil Cami, turistlerin ilgi odağı...

Megan Fox, Troya'nın gizemlerini anlatacak

Ünlü oyuncu Megan Fox, belgesel çekimi için geldiği Çanakkale'de Troya Antik Kenti'ni ziyaret etti ve Prof. Dr. Rüstem Aslan'dan bilgi aldı

Ulu Önder Atatürk'ün Afrin Karargahı bulundu

Afrin'de Atatürk'ün 7. Ordu Komuntanı olarak savaşırken kullandığı karargah bulundu

Kapadokya'nın bin yıllık bakire sarışın mumyası

Niğde Müzesi'nde sergilenen ve yaklaşık bin yıllık olduğu değerlendirilen "Sarışın Rahibe" ile 4 çocuk mumyası yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Okmeydanı Baruthanesi ayağa kaldırılıyor

Osmanlı döneminde Beyoğlu'nda yaptırılan 440 yıllık Okmeydanı Baruthanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilecek.