Galeriler

Sıcak havadan bunalanlar Dipsiz Göl'de serinliyor

Antalya Akseki'de sıcaktan bunalan vatandaşlar 1702 metre rakımda bulunan Dipsiz Göl'e girerek serinliyor.

Dünyanın ilk elektrikli trafik ışıkları 104 yıl önce...

Sanayileşmenin gelişmesiyle artan araçların akışını kontrol etmek için 5 Ağustos 1914'te, ABD Ohio'da ilk elektrikli trafik ışıkları kullanıldı.

Osmangazi'nin sandukasındaki merminin sırrı

Restorasyon sırasında görevlilerden biri sandukada bir delik, sanduka içinde de boş bir çekirdek buldu.

Efes Antik kentine havadan ve yerden bakış

Efes'in miras alanı, sadece "Efes" adını taşıyan ve bugünkü yerine milattan önce 3. yüzyılda kurulan antik kenti kapsamıyor. Dört bileşenden oluşan bu alanda Efes Antik Kenti'nin yanı sıra Çukuriçi...

200 yıllık ceviz ağacı yılda yarım ton ürün veriyor

Çorum Oğuzlar'da 200 yıllık ceviz ağacından yılda yarım tona yakın ürün alınıyor.

Maymunların buzlu kokteyl keyfi

Sıcaktan bunalan Antalya Hayvanat Bahçesi ve Doğa Parkı sakinleri, özel buzlu meyve ve sebze kokteylleri ile besleniyor, kendileri için hazırlanan havuzlarda serinliyor.

Van Kalesi 2700 yaşında

Bin 345 metre uzunluğunda, 200 metre genişliğinde ve 100 metre yüksekliğindeki kaya üzerine kurulu kalede bulunan yazıtlar, kaya mezarları, tapınaklar, surlar, camiler ve kazı çalışmalarında ortaya...

Özel çocuklar yüzme kurslarıyla sosyalleşiyor

Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün kurslarına katılan zihinsel ve bedensel engelli çocukların yaşamları, yüzme eğitimiyle değişiyor.

Ayasofya ile yaşıt Justinianus Köprüsü,

Ayasofya ile aynı dönemde Bizans İmparatoru 2. Justinianus tarafından inşa ettirilen köprü, yapımının üzerinden asırlar geçmesine rağmen ilk günkü ihtişamını koruyor.

Kırgızistan'da 2.800 yıllık Saka Hazinesi bulundu

Tarbagatay dağlarında Eleke Sazy yaylasında arkeologlar tarafından kazılan höyükteki mezardan 3 bin civarında altın eşyalar ve mücevher ortaya çıkarıldı.