vegan

Yeniçağ

3 Kasım’da Dünya Vegan Günü Wyndham Grand'da kutlanacak

Türkiye Vegan Derneği, Dünya Vegan Günü’nü kapsamlı bir programla karşılamaya hazırlanıyor.

Yeniçağ

Çocuklarını vegan besleyen çifte hapis cezası

Avustralya'da bebeklerini vegan ürünlerle besleyerek yetersiz beslenmesine neden olmakla suçlanan çifte18'er ay hapis cezası verildi.

Yeniçağ

Genetiği değiştirilen maya ile üretilen 'vegan dondurma' yenilir mi?

Genetiği değiştirilmiş mayalar kullanılarak üretilen hayvani ürün içermeyen Vegan dondurma, normal dondurma lezzetini taşıma konusunda iddialı.

Yeniçağ

Didim Vegan Festivali için geri sayım başladı

Vegan Festivali’nin üçüncüsü bu yıl 19-22 Nisan tarihleri arasında Didim’deki Apollon Tapınağı’nın olduğu bölgede gerçekleşecek.

Yeniçağ

İngilizler hızla veganlaşıyor

Veganlık trendinin artışında İngilizler için en büyük etkenin, çevreye verilen zarar ve iklim değişikliği olduğunu belirledi

Yeniçağ

Veganlığın geçen yıl en popüler olduğu 10 şehir

Veganlık her geçen yıl ivmeli şekilde popülerleşiyor. Dünyanın dört yanında hem vegan ürün çeşitliliği artıyor hem bireyler beslenme alışkanlıklarını değiştiriyor.

Yurt

Canan Karatay: Veganlık hastalıktır

Prof. Dr. Canan Karatay, "Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlık hastalıktır” dedi.

Sağlık

Hamile vejetaryen ve veganlar ne yemeli?

Gebelik sırasında vegan beslenme nasıl olmalı?

Yeniçağ

Kasapların fendi Veganları yendi

Fransa’da kasaplar, vegan festivalini iptal ettirdi. Fransa’da Calais Kent Konseyi’nin, eylülde yapılması planlanan vegan festivalinin ertelediği açıklandı.

Yeniçağ

Vejetaryen Beslenmenin olumlu ve olumsuz etkileri

Vejetaryenlik, hayvansal kaynaklı gıdaların sınırlı miktarda veya hiç yenilmediği, bitkisel kaynaklı besinlerin kullanıldığı beslenme şekli. Peki, Vejetaryenliğin sağlığımız üzerindeki etkileri neler?...

Yeniçağ

vegan ve vejetaryenler risk altında

Vegan ve vejetaryenlere sperm uyarısı

Yeniçağ

İkinci Aydın Vegan Festivalinde lahmacun ikramı

Aydın'ın Hisar Mahallesi'ndeki tarihi Apollon Tapınağı çevresindeki alanda gerçekleştirilen festivalde hayvansal hiçbir gıda yer almadı ama pideve lahmacun da eksik değildi.