trakya

Yurt

Trakya'nın barajları yarı yarıya boşaldı

Edirne'nin Altınyazı Barajı 2 milyon metreküp ile Trakya'nın en susuz barajı oldu.

Turizm

Kırklareli'neki Dupnisa Mağarası 16 tür yarasa barındırıyor

Kırklareli'nin Demirköy ilçesindeki Dupnisa Mağarası, 16 türde binlerce yarasaya ev sahipliği yapıyor. Turistlerin gözdesi olan mağarayı 3,5 ayda 70 bin kişi gezdi.

Yurt

Trakya arazilerinde Bill Gates patlaması!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yalansa da Bill Gates, Türkiye‘de bol miktarda arsa alıyor iddiası üzerine Trakya'daki arazilerin fiyatları uçtu!

Kültür Sanat

Edirne'de Trakların yaptığı Güneş Diski bulundu

Edirne'de, antik Trak yerleşim alanı yakınında astronomik gözlemlerin yapıldığı ve kaya sunağı üzerindeki sembolün güneş diski olduğu belirtildi.

İnançlar

Edirne'de Traklara ait tapınak ve gözlemevi bulundu

Edirne'deki sınır köyünde bulunan bazı kayaların aslında Traklar'a ait 4 bin yıllık tapınak ve rasat evi olarak da kullanılan kaya anıtları olduğu iddia edildi.

Yeniçağ

Bocuk Gecesi Edirne'de yaşatıldı

Edirne Tanıtma ve Turizm Derneği bir Balkan geleneği olan Bocuk'un unutulmaması amacıyla Karaağaç Mahallesi'ndeki tarihi konakta ritüeli yaşattı.

Ekonomi

TEMA, 8 bin yıllık tarım alanını Kömür Etme diyor

Bölgenin Türkiye’de en fazla “Mutlak Korunacak Tarım Arazisi”ne sahip olduğu biliniyor.

Kültür Sanat

Trakya Müzik Festivali şen şakrak başladı

Edirne'nin Keşan ilçesinde düzenlenen "Trakya Müzik Festivali"nin ilk gününde Halil Sezai ve Teoman'ın da aralarında olduğu pek çok şarkıcı ve grup sahne aldı.

Ekonomi

Tekirdağ'da buğday hasadı başladı

Tekirdağ'da bu yıl erken başlayan kent genelinde toplam 330 bin dekar alanda ekili buğdayın hasadı, 20 gün devam edecek.

Kültür Sanat

Trakya Fest 19 Temmuz'da başlayacak

İlki 2017’de gerçekleştirilen, bu yıl 2. kez düzenlenecek Trakya Fest, 19-22 Temmuz 2018 tarihlerinde müzik dünyasının dev isimlerini ve gruplarını müzikseverlerle buluşturacak.

Biyoloji

Trakya Biyolojik Çeşitlilik Müzesi açılışa hazır

Trakya Biyolojik Çeşitlilik Müzesi"nin çalışmalarına başlandı.

Turizm

Ankara'da Trakya rüzgarları esiyor

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ valilikleri ile Trakya Kalkınma Ajansı, Trakyalılar Vakfı ve Ruan Fuarcılık birlikteliğiyle bu yıl ilki düzenlenen “Trakya Tanıtım Günleri”, Atatürk Kültür Merkezi'nde...