psikoloji

Ruhsal

Koronavirüs sürecinin psikolojik etkileri bekleniyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19), fizyolojik problemler yaratmasının yanı sıra psikolojik ve davranışsal sorunlara da sebep oluyor.

Ruhsal

Koronavirüs'ten sonra pandemik anksiyete salgını başlayabilir

Küresel Covid 19 salgınıyla mücadelede önlemler gevşetilip hayat normale dönmeye başlarken; salgının psikolojik etkileri konuşulmaya başladı.

Ruhsal

Normalleşme sürecinde bilgi kirliliği kurbanı olmayın

Koronoavirüs sonrası yeni normale uyum sürecinde Covid-19 ile birlikte özellikle bilgi kirliliğinin neden olduğu “İnfodemi” salgınına çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Ruhsal

Koronavirüsü çocuklara nasıl anlatmalısınız?

Çocuklarınızı Koronavirüs ile korkutmayın!

Ruhsal

Anneler Günü için nasıl hediye almalı?

Anneler Günü kutlanırken vereceğiniz hediyenin niteliğinden çok duygularınızın ve düşüncelerinizin annenize yansıması önemli.

Ruhsal

Koronavirüs mahkumu çocuklarla evde ne yapmalı?

Uzaktan eğitimin uzatılması ile çocuklar için planlama yapmak, aktiviteler bulmak salgın sürecinde ebeveynlerin en önemli görevleri arasına girdi.

Ruhsal

Panik atağı tetikleyen nedenler

Panik atak kadınları 2 kat daha fazla etkiliyor

Ruhsal

Koronavirüsten yakınlarını kaybedenlere dikkat

Koronavirüs salgınında yakınlarını kaybedenlerin yas sürecini atlatmaları zor oluyor. İşte koronavirüs sürecinde yakınlarını kaybeden kişilerin yaşaması muhtemel travmalar...

Ruhsal

Uzaktan eğitimin başarısı için velilere 8 öneri

Koronavirüsün yol açtığı Covid-19 salgının hayatlarımızı büyük ölçüde değiştirdiği bugünlerde çocukların ruhsal sağlığı büyük önem taşıyor.

Ruhsal

Oruç tutanlara ruhsal dinginlik için öneriler

Dr. Alper Evrensel, Ramazan ayının bu yıl Covid-19 salgınına denk geldiğini hatırlatarak özellikle ilk günlerde adaptasyon sürecine ilişkin tavsiyelerde bulundu.

Ruhsal

Ruh sağlığını korumanın, stresi azaltmanın yolları

Koronavirüs günlerinde psikolojiyi korumanın üç yolu: İletişim, hareket ve uyku

Ruhsal

Kaygı sahte koronavirüs psikolojisi yaratıyor

​Yalancı Koronavirüs psikolojisine dikkat! Covid-19 salgını nedeniyle insanların kaygı düzeylerinin çok yüksek olması sahte Koronavirüs psikolojisine neden oluyor.