kanser

Sağlık

Konuşmada bozulmalar da kanser belirtisi olabilir

Ağız içi kanseri, yutak kanseri, geniz kanseri, burun kanseri, gırtlak kanseri ve hipofiz bezi kanseri gibi baş ve boyun kanserlerinin türlerine ait belirtileri gözden kaçırmamak gerekiyor.

Sağlık

Akciğer kanserini işaret eden 8 önemli belirti

Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında akciğer kanserinin bilinmesi gereken başlıca belirtileri, hastalık hakkında önemli öneriler ve uyarılar:

Sağlık

Tiroid kanseri kadınları daha çok tehdit ediyor

Tiroid kanseri hastalar arasında cinsiyet eşitsizliği olduğu ve kadınların hastalığa karşı dezavantajlı olduğuna dikkat çekildi.

Sinema-TV

Oyuncu Ayberk Pekcan kansere yakalandığını açıkladı

Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Artuk karakterini canlandıran 51 yaşındaki oyuncu Ayberk Pekcan, akciğer kanserine yakalandı.

Sağlık

Demet Özdemir: Benim başıma gelmez demeyin

meme kanserinde erken tanı farkındalığı için Pembe Topu 8’inci kez havalandıracak Demet Özdemir,

Yeniçağ

Kemoterapi görenler Apiterapi'den destek almalı

Arı ürünleriyle tedavi, kanser tedavisine destek oluyor ve kemoterapinin yan etkilerini azaltıyor

Sağlık

Yumurtalık kanseri belirtileri ve tedavi yöntemleri

Yumurtalık kanseri hastalarının büyük çoğunluğunun ileri evrede tanı alması nedeniyle tedavileri de gecikirken; erken teşhis bu hastalıkla mücadelede büyük önem taşıyor

Sağlık

Lenfomadan korunma yolları ve lenfoma hastalarına öneriler

Dünyada kanser istatistikleri konusunda düzenli kayıt yapılan ülkelerde elde edilen verilere göre, lenfoma yaklaşık iki kat artış gösteriyor.

Sağlık

Akciğer kanseri sanılan vaka Koronavirüs çıktı

Kahramanmaraş'ta akciğer kanseri teşhisi konulan N.T.'nin ciğerinde tümör sanılan olgunun covid19 virüsünden kaynaklandığı ortaya çıktı.

bilimsel

Porsuk ağacı kansere ilaç için ümit oldu

Dünyanın en uzun ömürlü canlıları arasında yer alan Porsuk ağacında kanser hücrelerini küçültüp yok eden ilaç bileşiği tespit edildi

Kültür Sanat

Şarkıcı Sarah Harding kansere yenik düştü

Meme kanserine yakalanan ve geçen yıl hastalığın tüm vücuduna yayıldığını duyuran şarkıcı Sarah Harding, 39 yaşında hayata veda etti.

Sağlık

Gebelik rahim kanseri riskini azaltıyor

17 bin rahim kanseri hastası üzerinde yapılan inceleme, gebelik geçiren kişilerde rahim içi kanserine rastlanma olasılığının yüzde 40 azaldığını gösteriyor.