fatih

Yaşam

Fatih'te yola saçılan dövizler avuç avuç kapışıldı

İstanbul'un Fatih ilçesinde bir döviz kuryesinin açılan montundan yola 150 bin euro saçıldı. Kurye 65 bin euroyu kurtarabildi, milyon 700 bin lira değerindeki 85 bin euro kayıp.

Yurt

3 kişiyi öldüren ve 4 kişiyi yaralayan katil, silahı bir cinin kullandığını iddia etti

İstanbul'da 3 kişiyi öldürüp 2'si polis 4 kişiyi yaralayan G. G.'nin savcılık ifadesinde, öldürme ve yaralama eylemlerini yapanın kendisi olmadığını savunarak, silahı çekenin son zamanlarda gördüğünü iddia ettiği...

Kültür Sanat

Fatih'in fermanı Londra’da müzayedeye çıkıyor

114 santim uzunluğunda ve 20,5 santim genişliğindeki 21 katlı ferman 980 bin Lira başlangıç fiyatıyla açık artırmaya çıkarılacak.

Güncel

Fenerbahçe, HJK Helsinki'yi 5 golle eledi: 5 - 2

Finlandiya'daki UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçında HJK Helsinki ile Fenerbahçe arasındaki gol düellosunu kazanan Sarı Lacivertli ekip gruplara kaldı.

Kültür Sanat

Osmanlı Casusu ünlü heykeltraş: Matteo di Pasti

Sanat Tarihçilerine göre Rönesans devrinin önemli isimleri arasında yer alan Matteo di Pasti, İstanbul'a madalyalar tasarlamak için davet edilmişti ama casus olarak da kullanılmıştı.

Kültür Sanat

Tarihi Yedikule Hisarı böyle restore ediliyor

Bizans’tan Osmanlı’ya kadar bir çok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul'un efsanevi mekanlarından Yedikule Hisarı, restorasyon sürecine giriyor.

Kültür Sanat

Bellini’nin Fatih Sultan Mehmet tablosu İstanbul'a geldi

İBB'nin satın aldığı 540 yıllık Fatih Sultan Mehmet portresi içeren Fatih’in tablosu İstanbul’a Londra’dan İstanbul’a geldi.

Ruhsal

İntihar eden ailelerin ölümünde ayna etkisi mi yaşandı?

İstanbul Fatih’te evlerinde ölü bulunan Yetişkin kardeşler ile Antalya'da toplu intihar eden aile vakalarının psikolojik boyutu değerlendiriyor.

Turizm

İstanbul'u nasıl gezmeli diyenlere 10 rota önerisi

Bayramda güney sahillerine ya da yurt dışına gidemeyenler üzülmesin! İstanbul'un tarihî binalarını, bahçelerini, çeşmelerini, hamamlarını, sokaklarını keşfetme zamanı!

Kültür Sanat

Fatih Camisi tarihi halılarına tekrar kavuştu

Fatih Camisinin, Sultan 2. Abdülhamit döneminde dokunan 79 parçadan oluşan tarihi halılarının konservasyonu, iki yıl süren atölye çalışmasının ardından tamamlandı.

Spor

Alex Mason Fatih'teki çamaşır ipleriyle gösteri yaptı

Dünyanın en iyi slackline (ip üstünde gösteri) sporcularından Alex Mason, İstanbul’un tarihi semti Fatih’te nefes kesen gösteriye imza attı.

Yaşam

Dünyanın suyu en temiz yerleri

Daily News Dig, ölmeden önce yüzülmesi gereken, dünyanın suyu en temiz 34 yerini listeledi. Bodrum yarımadası, üçüncü sırada yer aldı.